Zajímavosti a webcamery

Víte, že....o lidech a zvířatech

10. června 2008 v 8:44 | verunnka
Už ses někdy pokusila kýchnout si s otevřenýma očima? Zkoušíš to zbytečně! Prostě to nejde!
Když zkusíš kýchání potlačit, může ti prasknout žíla v hlavě nebo krku a ty můžeš zemřít?
Věděla jsi, že holky vidí ve tmě daleko lépe než kluci? Tak toho bys měla náležitě využít!
Každý člověk má celkem 696 svalů. A 34 z nich si můžeš lehce procvičit už jenom při líbání!
Špína v uších? Tak tomu se můžou žirafy jenom smát. Díky jejich padesáti centimetrovému jazyku pro ně není žádný problém čistit si uši pravidelně a bez cizí pomoci.

Zajímavosti o egyptu - fotky pyramid

8. června 2008 v 11:59 | verunnka

Egypt-zajímavosti

Pří slově Egypt se nám většinou vybaví pyramidy, posvátná řeka Nil a tváře faraónů vytesané do kamene. Ze starověkých říší měla nejdelší trvání. Existovala skoro 3000 let. Již v roce 3000 př. n.l. vládl v Egyptě faraón. Nechával se obklopovat přepychem a po celý svůj život řídil výstavbu své hrobky.
Nejznámějšími hrobkami faraónů jsou bezpochyby pyramidy, které jsou staré skoro 4000 let.

Antarktida

5. června 2008 v 8:59 | verunnka

Rozpadající se kra je větší než Praha

Wilkinsonův ledový šelf
Washington - Na území Antarktidy se od pobřeží odlomila kra dlouhá 41 kilometrů a široká 2,5 kilometru. To je více než 100 čtverečních kilometrů. Jinými slovy necelá pětina rozlohy Wilkinsonova ledového šelfu.
Wilkinsonův ledový šelf je vlastně obrovská masa ledu na vodní hladině, spojená s pevninským ledovcem. Nachází se asi 1000 kilometrů od nejjižnějšího cípu Jižní Ameriky. Svými 570 čtverečními kilometry je tedy čtyřikrát větší než rozloha Lichtenštejnska. Tedy o více než 70 čtverečních kilometrů předčí rozlohu Prahy. Nahlédnuto očima sportovce, délka ulomené kry se rovná 402 fotbalovým hřištím.

Slunce -zajímavosti a obrázky

4. června 2008 v 10:42 | verunnka
Naše sluneční soustava je tvořena jednou centrální hvězdou (Sluncem) , devíti planetami (Merkur, Venuše,Země,Mars,Jupier,Saturn, Uran, Neptun , (( Pluto)) ),velkým počtem různě velkých měsíců kroužících kolem planet, a dále mnoha malými nebeskými tělesy. Tyto planety- neboliplanetoidy- jsou nepravidelně tvarovaná tělesa s průměrem od několika děsítek metrů do několika stovek kilometrů.

Jak na opar

3. června 2008 v 11:24 | verunnka

Dokonalý make-up ani drahá rtěnka bohužel nic nezmůžou. Když se objeví opar, mají ženy po náladě, ale i po zkrášlování. Opar se musí zahojit, což trvá někdy i týdny, a při každém náročném období hrozí svým návratem.

Zajímavosti o mořské vodě

3. června 2008 v 10:27 | verunnka
Zvláštní vlastností mořské vody je vysoké povrchové napětí je přímým důsledkem přitažlivé síly mezi molekulami. V jakémkoli nakupení se molekuly k sobě přitahují k sobě navzájem, ale také směrem dovnitř, do středu. Vytváří na povrchu tj. kůži, která je odolná vůči protržení. Povrchové napětí můžeme chápat jako sílu, která musí být vykonána nebo které je zapotřebí čelit, pokud má být kůže protržena. Je důležité k mnoho procesům k oběhu vody u rostlin nebo k oběhu krve u živočichů.Kromě toho může malému hmyzu například vodoměrkám si na hladině shánět potravu. Svou roli hraje i při vzniku mořských vln

jak na akné

1. června 2008 v 18:35 | verunnka

Vyhlaš pupínkům válku!

Nepěkné pupínky se čas od času objeví na pleti každého člověka. o to víc v době dospívání, s tím zkrátka nic nenaděláš. Nezbývá, než se s akné smířit (ono to časem přejde), ale také pupínkům vyhlásit menší válku-pravidelnou každodenní péčí.

Jak na zmrzlinu

1. června 2008 v 18:30 | verunnka
1. Samba2 kopečky ovocné zmrzliny, 1 kopeček vanilkové zmrzliny, ovoce (ananas, broskev, třešně) a šlehačka.Do pohárku dáme kopečky zmrzliny. Zasypeme je ovocem a ozdobíme šlehačkou.Samba2. Lesní víla1 kopeček ovocné a vanilkové zmrzliny, borůvky, jahodová poleva, šlehačka a oplatka.Do pohárku nasypeme borůvky a poklademe kopečky zmrzliny. Přidáme šlehačku a opět borůvky. Nakonec dozdobíme oplatkou.Lesní víla3. Zmrzlina s malinami3 kopečky vanilkové zmrzliny, maliny, ovocná poleva a oplatka.Kopečky vanilkové zmrzliny zasypeme malinami a přelijeme polevou. Završíme oplatkou.Zmrzlina s malinami4. Bílá kněžna3 kopečky meruňkové zmrzliny, meruňky a bílý jogurt.Do vysokého pohárku střídavě pokládáme

Chodník nad Grand Canyonem

29. května 2008 v 8:45 | verunnka

Unikátní přírodní památka se dočkala nové turistické atrakce.

Vlezli byste tam já ani omylem,bych se zbláznila strachy.

Vznik Země

26. května 2008 v 10:02 | verunnka
Satelitní země

Proč hvězdy blikaji ?

26. května 2008 v 9:57 | verunnka
Jedním z tzv. posoumrakových jevů, který můžete vidět prakticky každou noc, je scintilace. Také se hovoří o mihotání hvězd, ale nemusí jít jen o hvězdy. Stačí, když se podíváte zdálky na noční město: uvidíte tisíce blikajících světel. To je také projev scintilace. Proč tedy hvězdy blikají? Je to jednoduché: protože naše planeta má atmosféru. Světlo, které přichází ze vzdáleného zdroje (hvězdy, světla měst) je při průchodu atmosférou vlivem proudění vzduchu, různé teploty (a tudíž i hustoty vzduchu) v různých částech atmosféry různě odkláněno ze svého původního směru. Lidské oko vnímá tyto změny jako nepatrné změny polohy zdroje světla a zdá se, že hvězda bliká a poskakuje. Dokonce se může stát, že se v daném okamžiku odkloní více některá z barev, které tvoří bílé světlo a my zaregistrujeme u hvězdy i změnu barvy. Nejvíce se tento jev projevuje o hvězd nacházejících se nízko nad obzorem. Podle míry turbulencí v atmosféře může být scintilace patrná i ve větších výškách nebo dokonce může ovlivňovat i světlo plošných zdrojů, jako jsou např. planety nebo Měsíc. Při pohledu dalekohledem se pak ztrácejí detaily v obraze a zdá se, že pozorovaný objekt "plave" v zorném poli.

Jak to bude vypadat na Zemi roku 2050?

24. května 2008 v 9:31 | verunnka
Americká armáda už nyní používá technologii, která obraz ze speciálních brýlí promítá na sítnici. Dá se předpokládat, že do roku 2050 bude tato technologie uvolněna i pro civilní účely. Takže k přístupu na internet budou stačit jen ony speciální brýle a samozřejmě bezdrátové připojení. Takto se k internetu bude moci jakýkoliv člověk připojit vždy a všude, ať se bude nacházet v dopravní zácpě nebo na salaši v divoké přírodě - pokud do té doby ještě nějaká zůstane. Brýle budou sloužit i jako telefon, hlasové vytáčení je pochopitelně již dávno samozřejmostí.
Je možné, že za prudký rozvoj komunikačních technologií zaplatí lidstvo daň v podobě ztráty soukromí. Do jisté míry Orwellovský svět, ve kterém každý o každém může zjistit nejen jeho údaje, ale třeba i to, kde se právě nachází, je do značné míry zneužitelný. Je jen na lidstvu, jak se s dosud nepoznanými problémy, které každá nová technologie přináší, vyrovná.

Bouřky

19. května 2008 v 9:03 | verunnka

Bouřka

Co sebou vlastně bouřka nese. Každý ví, že je doprovázena blesky a hromy (optický a akustický jevy). Blesk je zároveň elektrický jev s obrovskou energií a to je příčina, proč blesky můžeme pozorovat. Bouřky vznikají v "bouřkovém mraku", kterýmu se říká cumulonimbus. Ten zahrnuje od srážek až vzácně pod tornáda.

Jak dlouho žijí zvířata

14. května 2008 v 21:06 | verunnka

Baby Orangutan Art Print by Steve Bloom

Nejkratší život má jepice. Nejdéle žijí želvy, zejména některé jejich druhy z ostrovů Galapagos a Seychelly. Na ostrově Mauritius byla v r. 1918 nešťastnou náhodou usmrcena želva, maskot jednoho anglického vojenského oddílu, která tam byla přivezena již v roce 1766. Proslulá želva anglického kapitána Jamese Cooka žila na ostrově Tonga v Tichém oceáně prokazatelně od roku 1777, kdy už byla ve zralém věku až do roku 1966. A tvrdí se, že na ostrově Sv. Heleny dodnes žije želva, která "pamatuje" císaře Napoleona I, který tam zemřel ve vyhnanství v roce 1821. Celkem lze říci, že středomořské želvy žijí průměrně 125 let.

Tsunami

12. května 2008 v 9:06 | verunnka
Původ slova ¨tsunami¨:
Význam a původ slova tsunami (někdy též chybně uváděno jako "cunami") pochází z japonštiny. tsoo-NAH-mee = velká zálivová vlna.
Zemětřesení

Na počátku této katastrofy bylo zemětřesení, k němuž došlo na severozápad od města Banda Aceh (viz mapka). Zemětřesení bylo způsobenou podsunutím Indické tektonické desky pod desku Barmskou (některé zdroje udávají též Sundskou). Tím došlo k prasklině dlouhé přibližně 1000km (pravděpodobně ve směru Andamanských a Nikobarských ostrovů), výškový i šířkový rozdíl mořského dna byl cca 10m v každém směru. To se může zdát poměrně neškodné, nicméně došlo přesunu miliard tun skály. To vyvolalo vlny tsunami, které se šířily rychlostí až 700km/hod

3 nejznámější sopečné výbuchy v historii světa

7. května 2008 v 8:48 | verunnka
V roce 1550 př. n.l. , podle monohých vědců už v roce 1610 př. n.l. došlo k výbuchu sopky Thiery na ostrově Santorini v Egesjké oblasti. Vědci zjistili, že to mohlo být o 100 let dříve než se mnozí badatelé domnívali, poněvadž nedávno objevili vědci na ostrově Santorini olivovou větev, která podle radiokarbonové metody ,tedy C14 určila, že daná větev byla svědkem výbuchu vulkánu, který metoda zařadila do roku 1610 př.n.l. Tato větev se našla nedaleko bývalého mínojského palácového komplexu Knósssos na ostrově Krétě, kde působila vyspělá mínojská civilizace. Právě daná větev posunula mezník datace výbuchu o století dříve, než dřívejší archeologické vykopávky, provedené především vynikající vědcem a archeologem Artuhrem Evansem, který v 19. století působil na Krétě. Mínojská civilizace byla tak zničena výbuchem sopky Thiery, která po mohutné erupci způsobila rozsáhlé zemětřesení a následné vlny tsunami ( z japonského slova - přímořské vlny ), které se hrnuly k pobřežím celého Egejského souostroví, Řecka, Turecka a na jihu samozřejmě Kréta, přes Krétu se vlna dostala na pobřeží Malé Asie, zejména dnešního území Izraele, Sýrie, Libanonu, ale vlny dorazily i k pobřežím Egypta, kde se rozvíjela Nová říše a také 18. dynastie faraónského Egypta, jejímž zakladatelem se stal panovník Ahmose I, který měl z mínojskou Krétou velmi vřelé a přátelské vztahy. Může se stát, že erupce sopky Thiery bude horší než byla před 3600 lety.
.

Bermudský trojúhelník

6. května 2008 v 9:16 | verunnka
Doby, kdy se náhlá zmizení lodí včetně posádky přisuzovala obrovským obludám, nadpozemským stvořením, zlým mořským pannám, Krakenovi, který požíral námořníky, jsou ty tam a vědci s postupem času a především s možností využití moderních technologií zjišťují, co je příčinami náhlých zmizení desítek letadel a plavidel. Bermudský trojúhelník je pomyslná oblast, umístěná jihovýchodně od pobřeží Spojených států. Bermudský trojúhelník však není oficiální název. Ústav zeměpisných jmen v USA neuznává toto pojmenování jako správné a tak ho nazval dle svého - Devilův resp. Ďábelský trojúhelník.

Webcamera -Praha

3. května 2008 v 12:57 | verunnka

Zajímavosti lidského těla

21. dubna 2008 v 11:21 | verunnka
Víčko oka mrkne 20 000x za den.

- Na pokrytí hlavičky jehly,by bylo třeba 40 spermií- jednu vedle druhé.

- Cop z vlasů,tvořený 500 vlasy,dokáže udržet celou váhu člověka.

- Při kýchání vydechujeme vzduch rychlostí 170 km/h a při kašlání až rychlostí 900 km/h.
-

Nosorožec ze zkumavky

11. dubna 2008 v 14:35 | verunnka
Historickým úspěchem se může pochlubit zoologická zahrada v Budapešti. Právě tam se narodilo první mládě nosorožce umělým oplodněním.
Novorozený nosorožec je samička. Její porodní váha dosáhla 58 kilogramů a už hodinu poté, co spatřila světlo světa, stála na vlastních nohou. Její matka Lulu, které je 26 let, je podle vedení ZOO velmi spokojená, i když jako prvorodička trochu nejistá. Maďaři společně s rakouskými a německými kolegy k umělému oplodnění přistoupili poté, co selhaly veškeré pokusy o oplodnění přirozenou cestou.
A toto je ona:
Photo

Světová vesnice

9. dubna 2008 v 9:22 | verunnka
Američtí vědci zjistili,že kdyby se svět zmenšil do jedné vesnice se 100 lidmi,ale zachvaly by se nynější poměry,vypadalo by to asi takhle:
 • 57 Asiatů,21 Evropanů,14 Američanů,8 Afričanů
 • 52 žen,48 mužů
 • 30 bělochů,70 jiné rasy
 • 30 křesťanů,70 jiného vyznání
 • 6 osob by vlastnilo 59% světového bohatství(a všichni by byli z Američané)
 • 80 lidí by mělo nedostatečné podmínky pro bydlení
 • 70 analfabetů(negramotných)
 • 50 podvyživených
 • 1 by umíral a 2 se rodili
 • 1 by měl počítač
 • 1(jen!) by měl akademické vzdělání

Historie čarodějnic

8. dubna 2008 v 9:00 | verunnka
Od středověku se věřilo,že existují dny,kdy mají nečisté síly větší moc než jindy. Takovým dnem byl i noční čas z 30.dubna na 1.května. víry v nečisté síly,stará jako lidstvo samo, se časem proměnila v pověru,že ďábel může moc na zemi uplatňovat pouze prostřednictvím lidí- čarodějnic i čarodějů.Zvláště staré ženy bývaly často podezřívány ze spojení s ďáblem a před uhranutím jimi se venkované bránili rozmanitými praktikami. Před vrata domu i chléva se položily narýpané drny.

Šestý smysl u zvířat

8. dubna 2008 v 8:39 | verunnka
V dobách starého Řecka postihla katastrofa město Heliké ne pobřeží korintského zálivu. Zemětřesení, které postihlo obyvatele, popsal dějepisec Diodor Sicilský. Ve spisech je zmínka o počtu lidských obětí, ale také o jedné zajímavosti. Pět dní před pohromou začala město opouštět hejna krys, hadů a kolčav.
emu-hnedy

Webcamera Snežka

5. ledna 2008 v 10:21 | verunnka

Květomluva

30. listopadu 2007 v 15:00 | verunnka
BEZ - nenech mě dlouho čekat
BLEDULE - musím s tebou mluvit beze svědků
FIALA - toužím po tobě
HYACINT - jsi skvělá
CHUDOBKA - hodně štěstí
JABLOŇOVÝ KVĚT - nerozumím mluvě tvých očí
JIŘINKA - popřej mi více trvalé lásky
KAKTUS - naše štěstí bylo krátké,trvalo jen okamžik
KAPRADÍ - miluji tě od prvního setkání
KARAFIÁT BÍLÝ - nenechávej mne v nejistotě
KARAFIÁT ČERVENÝ - trápí mne tvé otálení
KOPRETINA - tvá krása je jen pýchou
KONVALINKA - mám tě ve svém srdíčku
KOSATEC - tichá voda břehy mele
LILIE - skromnost, nevinnost
MACEŠKA - trápíš mě
MODŘÍN - kdyby tě vše opustilo, přijď ke mně
NARCIS BÍLÝ - tvá hrdost hraničí s nafoukaností
NARCIS ŽLUTÝ - i když jsme se pohádali, stále na tebe myslím
OŘECH - zevnějšek spanilý,vnitřek .....
PAŽITKA :) - lásce nikdo neodolá

PETRKLÍČ
- kdo je pánem tvého srdce
RŮŽE BÍLÁ - nadevše je čisté svědomí
RŮŽE RUDÁ - náležím zcela tobě
RŮŽE RŮŽOVÁ - jsi krásná
RŮŽE ŽLUTÁ - závist, mlčení, nevěra
SASANKA - chci se s tebou setkat
SNĚŽENKA - tvé oči nelžou
TŘEŠŇOVÝ KVĚT - budeš opětovat moji lásku?
TULIPÁN - pýcha předchází pád
TULIPÁN ŽLUTÝ mám tě dost

VANILKA
- vítězství je tvé
ZIMOLEZ - miluji tě stále víc
ZVONEK - kdy tě zas uvidím?

Webcamera Bibione :0)

28. září 2007 v 10:39 | verunnka

Tak tohle je web camera v Bibione :0)
 
 

Reklama