Zajímavosti a webcamery

Turecký med - recept

8. října 2009 v 17:24 | verunnka
Potřebujeme tyto suroviny:
 • 18 dkg moučkového cukru
 • 10 dkg medu
 • 12 dkg sekaných oříšků
 • 3 bílky
POSTUP:
Med necháme rozehřát, ale nesmí se vařit. Bílky s cukrem šleháme nad párou do zhoustnutí a za stálého míchání přiléváme med. Přimícháme nasekané oříšky, směs necháme vychladnout a pak natíráme na bílé oplatky asi 1 cm vysokou vrstvu. Přikryjeme druhými oplatkami, lehce zatížíme prkýnkem a necháme do druhého dne uležet. Pak krájíme na úzké proužky.

Krkonošské metro - do Pece pod Sněžkou podzemním vlakem ?

7. října 2009 v 8:36 | verunnka
PEC POD SNĚŽKOU - Krkonošské středisko Pec pod Sněžkou chystá projekt zavedení železnice až pod tamní lyžařské vleky. Náklady se odhadují na 12 miliard korun a většina z více než 14 kilometrů nové tratě by ze stávající stanice ve Svobodě nad Úpou vedla tunely.
Informoval o tom zpracovatel studie napojení Pece pod Sněžkou na železnici Ivan Šír.
Železnice v údolí řeky Úpy by měla podle představ horského střediska být moderní a ekologickou alternativou ke stávající automobilové dopravě a měla by podpořit rozvoj regionu.Tunel, vlak

Jak vyvolávat duchy?

6. října 2009 v 10:54 | verunnka
JAK MŮŽEME VYVOLAT DUCHY
Je mnoho způsobů, jak vyvolávat duchy, proto vám uvedu jen nějaké. Sami si vyzkoušejte jaké vyvolávání vám bude nejvíce vyhovovat a podle něj se řiďte.
a) Nejprve si vytvoříme úplně kompletní abecedu i s háčky. Poté k tomu ještě přidáme: ano, ne, nevím, číslice od jedné do deseti. Připravíme si skleničku z čirého skla a ne moc velkou. Nyní abecedu rozdáme dokolečka na hladký povrch, po kterém by sklenička lehce jezdila. Jeden z vás uchopí skleničku a řekne: "Vyvoláváme tě duchu (jeho jméno), prosím přijď mezi nás" a foukne do skleničky a položí ji doprostřed kruhu abecedy otočenou tak, aby byl otvor skleničky na desce. Jakmile toto dořeknete musíte všichni, kdo vyvolávají položit lehce ukazováček na skleničku. Po chvilce se zeptáte jestli je duch přítomen a on by měl najet na "ano" poté se můžete ptát na jakékoli otázky. A nezapomeňte mu vždy poděkovat. Když ducha chcete odvolat, tak řeknete "odvolávám" a pustíte prsty za skleničky a skleničku otočíte.
b) Sedneme si do kruhu a chytneme se za ruce. Zavřeme oči. Opakujeme 3x "Vyvoláváme tě duchu (jeho jméno) prosíme tě přijď mezi nás" pak se ho zeptáme: jestli jsi zde přítomen, udělej znamení, kterého by jsme se nebáli. Potom se ptáme na otázky, ale tak , aby se na otázky dalo odpovídat ano a ne. Ukázka: Budu někdy bohatá? Jestli ano, tak uděl znamení.

Jak si poradit s pálením žáhy?

3. října 2009 v 20:07 | verunnka
Pro většinu lidí platí, že úprava stravy a chování rychle odstraní příčiny pálení žáhy. Potrava pak prochází trávicím traktem tak, jak má.
Pokud se dostaví pálení žáhy, je dobré se postavit, aby se využilo přitažlivosti zemské, jinak řečeno, co má klesat, ať zůstane dole. Není vhodné lehat si, předklánět se, a napomáhat tak vracení obsahu žaludku zpět.
Někdy postačí se napít vody, jindy je třeba sáhnout po nějakém přípravku, který obsahuje antacida, jež neutralizují kyselost. Vlastně se zde využívá chemické reakce kyseliny a zásady.
Jedním z nejznámějším antacidem je Anacid. Je balen v malých sáčcích ve formě suspenze. Pokud se pálení žáhy občas vrací, je vždy dobré mít Anacid po ruce, tedy v domácí lékárničce. Podobný účinek může přinést i jedlá soda, rozpuštěná v troše vody.Toto platí především pro ty, kteří se s pálením žáhy setkávají občasně nebo vyjímečně.

Pálení Žáhy - zajímavost

3. října 2009 v 20:01 | verunnka
Pálení žáhy
Pálení žáhy jinak pyróza je častý a obvyklý jev. Denně postihuje řadu lidí, zvláště těhotných žen a těch, kteří mají sklony k překyselení žaludku. Pálení žáhy vzniká v důsledku refluxní choroby žaludku (gastroesofageálního refluxu). Znamená to zpětný návrat z žaludku do jícnu, kdy natrávená potrava a žaludeční kyseliny se vrací zpět. Pálení žáhy se také říká vnitřní žár a to pro jeho typickou pálivě nepříjemnou bolest v oblasti jícnu. Je to vlastně poloviční zvracení. Potrava se sice nedostává dávením zpět z úst, ale jen na půl cesty.

Říjnové pranostiky

1. října 2009 v 9:56 | verunnka
 • Co v říjnu zimy přibude, v lednu jí opět ubude.
 • Čím dříve listí opadne, tím úrodnější příští rok.
 • Mrazy v říjnu - hezky v lednu; krásný říjen - studený leden.
 • Říjen a březen rovné jsou ve všem.
 • Den Marie Orodovnice - první mrazíky.
 • Jestli sníh napadne toho měsíce a kolik dní trvati bude, tak stálá bude zima.
 • Na svatého Placida zima teplo vystřídá.
 • V říjnu mnoho deštů, v prosinci mnoho větrů.

psí kalendář jmen na říjen

24. září 2009 v 8:33 | verunnka
Psí kalendář na měsíc říjen.

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Pondělí

Úterý

Středa1
Ali
2
Kiki
3
Morgan
4
Rina
5
Kojak
6
Tina
7
Hero
8
Sabar
8
Adam
10
Luna
11
Viki
12
Fox
13
Vigo
14
Axa
15
Isar
16
Lojza
17
Monty
18
Dingo
19
Eros
20
Čibi
21
Džina
22
Badys
23
Bina
24
Pussy
25
Hex
26
Čiči
27
Agila
28
Bart
29
Askot
30
Saša
31
Bublina

Rudé Náměstí - zajímavost

19. září 2009 v 21:01 | verunnka
Rudé náměstí (rusky Красная площадь - Krasnaja ploščaď) je nejvýznamnější náměstí v Moskvě. Nachází se přímo v centru města.
Náměstí odděluje Kreml - sídlo dříve králů a dnes ruského prezidenta od staré obchodní čtvrti s názvem Kitaj-gorod. Všechny významné radiální ulice ve městě vycházejí právě z Rudého náměstí. Je považováno za nejhlavnější ve městě a i v celém Rusku, má charakter centra celé země. Od roku 1991 je na seznamu památek UNESCO.

Jiří Hudler - fotogalerie

19. září 2009 v 20:59 | verunnka

Jiří Hudler - životopis

19. září 2009 v 20:56 | verunnka
Povolání: Hokejista
Věk: 25
Datum narození: 4. 01. 1984
Místo narození: Olomouc, Československo
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »
Výška: 175 cm

nejvyšší budova světa

16. září 2009 v 9:17 | verunnka

Dubai-Dubaj » Zajímavosti o Burj Dubai:

 • Název: Burj Dubai - česky Burdž Dubaj - dubajská věž.
 • Jde o nejvyšší budovu světa ve výstavbě, budoucí výška se tají, může dosáhnout až 800 - 950 m. (Další nejvyšší budova světa se nachází na Taiwanu, Taipei101 a měří 508 m.)
 • Mrakodrap Burj Dubai má podobu šestilistého pouštního květu a bude pokryta islámskými motivy.
 • Burj Dubai se staví od začátku roku 2004, dokončena a otevřena byla na konci roku 2OO8.
 • Jde o obchodně resienční projekt - mrakodrap obsahuje luxusní hotelové a soukromé byty, restaurace a zábavní podniky.
 • Stavba Burj Dubai probíhá podle plánu, přibližně 1-2 patra týdně.
 • Kromě samotné věže se buduje také tzv. Burj Dubai downtown - boulevard s hotelem a umělým jezerem, parkem pro rodiny s dětským hrištěm.
 • Součástí Burj Dubai downtownu je také Dubai Mall - největší nákupní centrum světa.

11.září 2001

11. září 2009 v 20:24 | verunnka
11.9.2001

19 mužů z al- Kájdy uneslo čtyři 2 letadla American Airlines a 2 United Airlines.
Letadla American Airlines (let č. 11) a United Airlines (let č. 175) vletěla do Dvojčat .
Třetí letadlo American Airlines (let č. 77) narazilo do Pentagonu a čtvrté letadlo (let United Airlines č. 93) se zřítilo v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla.8:46 - Boeing 767 na letu 11 naráží v rychlosti 790 km/h do Severní věže WTC. Budova je zasažena mezi 94. a 98. patrem
9:02 - Boeing 767 na letu 175 naráží v rychlosti 950 km/h do jižní věže WTC mezi 78. a 84. patrem.

magické datum 9.9.2009

9. září 2009 v 10:51 | verunnka

Magická čísla: S devítkou se nežertuje!


Datum 9. 9. 2009 připadá letos na středu. Ale i přesto, že se nejedná o typický svatební den, mnoho matrik eviduje velké množství žádostí o uzavření sňatku právě na tento termín. Numerologové však příliš optimističtí nejsou.

Velkou roli hraje součet

"Je sice pravda, že devítka je číslem moudrosti a celistvosti, ale u numerologie se musí brát v úvahu součet čísel. A ten už v dlouhodobém významu, jaký se od sňatku očekává, tak dobrý není," vzkazuje numerolog Jan Michal Čoltko.
"Sečteme-li totiž všechny číslice dohromady, dostáváme číslo jedenáct a nakonec jeho součtem dvojku. Pokud sečteme číslice jen u letopočtu, je to úplně stejné - jedenáct a dvě. To znamená, že energie dne i roku jsou si velmi podobné," vysvětluje Čoltko.

věř si, dokážěš to

2. září 2009 v 10:42 | verunnka
Existuje spousta testů, dotazníků a podobných výzkumů, které dokazují, že jedna z hlavních věcí, které mají kluci na holkách rádi je, že je holka sebejistá a ví, co chce!!!!!!!!!!!!!

Takže jestli si dostatečně nevěříš, měl(a) by(s) sis uvědomit pár věcí z dalších odstavců
Uvědom si, že

Ty za to stojíš …
Připadá Ti, že je nějaká holka či kluk lepší než ty? Že Ty prostě nejsi dokonal(y)(á)? BLBOST! Každá holka kluk má své kouzlo, kterým kluky holky oslňuje. I Ty jsi takoví(á). Máš spoustu předností, které ostatní holky (kluci) třeba ani nemají. Uvědom si, že i Ty jsi krásny(á), chytr('y)(á), inteligentní a hlavně sama sebou. A že i ty máš svou hrdost. Takže si prostě začni víc věřit, protože Ty za to stojíš!!!

pranostiky na září

26. srpna 2009 v 11:56 | verunnka

Pranostiky na září

1. Co srpen nedovařil, žáří nedosmaží.
2. Začátek tohoto měsíce přináší lidem i hovadu zlé páry a mlhy.

3. V září mnoho požárů bývá, proto se obloha rdívá.

4. Teplé září - dobře se ovoci i vínu daří.

langoše jednohubky -recept

26. srpna 2009 v 10:27 | verunnka
Suroviny:
1 bílý jogurt
polohrubá mouka
sůl, jedlá soda
Postup:
Do mísy vyklopíme bílý jogurt, prázdný kelímek dvakrát naplníme polohrubou moukou a přidáme do mísy, doplníme lžičkou jedlé sody a přiměřeně solí. Vypracujeme těsto, které se nelepí na mísu, vyklopíme na vál a vyválíme slabou placku. Formičkou, nebo likérovou skleničkou vykrajujeme malá kolečka a smažíme na pánvi ve větší vrstvě oleje. Potíráme česnekem rozmíchaným v kečupu a zdobíme nastrouhaným sýrem. Výborné teplé i studené k vínu.

Facebook

25. srpna 2009 v 13:18 | verunnka

Facebook se představuje

Facebook je rozsáhlý společenský server, jehož posláním je tvořit sociální sítě, komunikovat mezi uživateli, sdílet mezi sebou fotky, videa a další funkce. Je to vlastně portál pro zlepšování sociální interakce po internetu, vytváření a udržování vztahů. Každý uživatel zde má svůj profil, do kterého si zadává chtěné údaje, a virtuálně se zde setkává s novými lidmi, navazuje vztahy, atd. O oblíbenosti snad hovoří za vše, když řeknu, že je zde registováno přes 150 milionu aktivních uživatelů z celého světa (k lednu 2009). A nebojte se, že zde nenaleznete početnou českou populaci.

výbuchy sopek - fotky

20. srpna 2009 v 8:40 | verunnka
Exploze sopky (5 fotek) - obrázek 1

éčka v potravinách

19. srpna 2009 v 11:48 | verunnka

Éčka v potravinách

Éčka

Zajímá vás, jaké látky se skrývají pod kódy začínajícími písmenem E, které jsou uváděny na obalech potravin a pro které zobecněl název éčka? Tyto stránky byly vytvořeny za účelem zodpovězení otázek týkajících se problematiky éček v potravinách.
Při průmyslové velkovýrobě se do potravin přidávají látky, které prodlužují dobu jejich trvanlivosti, upravují a zvýrazňují jejich chuť a barvu. Tyto látky se nazývají přídatné látky (aditiva). Seznam přídatných látek musí být uveden na obalu výrobku, každá z látek musí být v tomto seznamu uvedena názvem, nebo mezinárodním kódem E + číslo, v sestupném pořadí dle množství, v jakém jsou v potravině obsaženy.

Katastrofický scénář pro rok 2012

17. srpna 2009 v 8:45 | verunnka
Katastrofickými scénáři se to na Internetu jenom hemží, ale jeden z nich vypadá docela reálně. V roce 1859 došlo k velmi silné sluneční bouři. Co by se stalo, kdyby se situace opakovala například na vrcholu současného slunečního cyklu, který má nastat v roce 2012? Jak by se naše technická civilizace dokázala vyrovnat s celosvětovým kolapsem elektrické rozvodné sítě?

objev tří pyramid v severní Itálii - ITALSKÁ GÍZA

13. srpna 2009 v 10:44 | verunnka
PRVNÍ PYRAMIDA - Cereda

Délka základny stupňovité pyramidy je cca 100 metrů, sklon stěn 43 stupňů a výška přibližně 50 metrů. Celá stavba je pokryta vrstvou naváté hlíny (spraše), silnou asi půl až tři čtvrtě metru. Od základny k vrcholu jsme napočítali celkem 9 stupňů - teras. Hrany pyramidy jsou dodnes stále jasně zřetelné, i když na mnoha místech došlo k deformacím, ať už sesuvem či lidskou činností. Je tato stavba skutečně z kamene, nebo je to jen "hliněný" kopec? Na tuto i mnoho dalších otázek jsme se snažili najít odpověď. Až na vrcholu jsme zjistili, že pyramida je v podstatě "trojboká", čtvrtá strana přechází plynule do terénu. A nejen to. Další skutečnost nám doslova "vyrazila dech". Strany stavby jsou orientovány ke světovým stranám tak, jako pyramidy v Gíze!

Zítra padají hvězdy- něco pěkného si přejte

11. srpna 2009 v 10:57 | verunnka
Obloha bude plná padajících hvězd
V následujících nocích se budou astronomové i laici pozorně dívat na noční oblohu v očekávání oslnivé nebeské show.Měli by spatřit Perseidy, roje meteoridů, pojmenované tak proto, že se pozorovatelům zdá, že vycházejí ze souhvězdí Persea. Nejstarší záznamy sledování tohoto kosmického divadla jsou starší než 2 000 let.

Recept na domácí zmrzlinu

8. srpna 2009 v 11:40 | verunnka
Jahodová zmrzlina:
Recept na domácí zmrzlinuSuroviny:
 • 300g cukru moučka
 • 300ml mléka
 • 200ml smetany ke šlehání
 • 2 vejce
 • 350g jahod
Postup práce:

Den předem dáme nádobu výrobníku zmrzliny do mražáku
Jahody očistíme, omyjeme a nakrájíme na malé kousky
Utřeme žloutky s polovinou cukru
Z bílků ušleháme tuhý sníh, do kterého všleháme druhou polovinu cukru
Také ušleháme šlehačku ze smetany ke šlehání
Smícháme sníh se šlehačkou, všleháme také mléko a opatrně vmícháme utřené žloutky a nakrájené jahody
Vzniklou směs nalijeme do nádoby výrobníku zmrzliny
Doba přípravy: 40 minut

Origamy z prison break

7. srpna 2009 v 12:37 | verunnka
1) Vezmeme si bílý papír (nejlépe A4) a uděláme si čtverec, který přeložíme na polovinu.

webcamera Lignano - Itálie

4. srpna 2009 v 20:53 | verunnka

Indonésie - zajimavosti

3. srpna 2009 v 11:25 | verunnka
Indonésie je jednou z nejrozmanitějších zemí na světě, tvoří ji až 17 000 ostrovů (nelze přesně určit jejich přesný počet) a celá se rozkládá v délce 5 200 km. Je to největší souostroví na světě. V Indonésii žije přes 220 milionů obyvatel a tak je Indoésie čtvrtou nejlidnatější zemí světa.
Obyvatelstvo je tu velmi různorodé, lze zde nalézt jak moderní vyspělou společnost, tak kmeny žijící téměř mimo vliv moderní civilizace. Je zde neuvěřitelná směsice kultur a jazyků. V celé Indonésii se hovoří více než čtyřmi sty jazyky.

houbové recepty

30. července 2009 v 11:53 | verunnka

Zapečené houby s hermelínem
Ingredience: 600 g hlaviček hub, 2 ks Hermelíny, 1 ks větší cibule, 5 ks česneků - stroužky, 3 ks vejce, vegeta, pepř, olej

Pranostiky na srpen

30. července 2009 v 11:52 | verunnka

Z počátku toho měsíce říká se, že opět studený vítr ze strnišť fouká.
Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sněhu.
I když ze strnišť občas fučí, horko nás přece jen mučí.
Půlnoční větry v srpnu přinášejí stálé počasí.
V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje.

ZOO Dvůr Králové nad Labem

30. července 2009 v 8:47 | verunnka
ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám
u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš
a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.

zajímavosti z přírody -orangutani

29. července 2009 v 11:46 | verunnka
Věděli jste že,orangutani tráví skoro 99% svého života v korunách stromů?
Slovo Orangutan má svůj původ v malajštině a znamená "lesní muž" - orang utan. Je to lidoop, který žijev tropických deštných pralesech na Borneu a Sumatře. V současné době žijí dva ohrožené druhy - orangutanbornejský a orangutan sumaterský.
Orangutan je přibližně 1,1-1,5 metru vysoký a váží 30-90 kilogramů. Typická je pro něj jeho hnědo-oranžová srsta dlouhé ruce, které má nejdelší ze všech lidoopů.
Poslední dobou jejich počet ve volné přírodě bohužel prudce klesá, z důvodu kácení deštných pralesů.

houbové škvarky

22. července 2009 v 9:19 | verunnka
K přípravě této dobroty jsou nejvhodnější bedle, holubinky růžovky - takzvané masáky a křemenáče.
Recept je jednoduchý. Kromě půl kila hub potřebujete dostatečné množství sádla nebo oleje, sůl a kmín. (Nejlepší škvarečky jsou na domácím sádle). Očištěné houby nakrájejte na centimetrové kostky, okmínujte a za stálého obracení opékejte na sádle, dokud houby nejsou opečené dočervena a křupavé. Vyberte hotové škvarky sítkem, nechejte mastnotu okapat, dejte na talíř a posolte. S chlebem je to pochoutka

žralok bílý- lidožravý

18. července 2009 v 18:04 | verunnka
se latinsky nazývá Carcharodon carcharias. Své jméno "bílý" získal podle bílého zbarvení břicha. Patří mezi největší mořské predátory. Dosahuje délky 6-8m, přičemž největší ulovený exemplář byla samice, která měřila přes 8 metrů.
Obývá chladné i teplé pobřeží obou Amerik, Číny, Japonska, Austrálie, Koreje, severní a jižní Afriky i Nového Zélandu. Příležitostné se objevuje i kolem ostrovů ve středním Pacifiku a Atlantiku.
Zbarvení a lov:
Je zbarven tak, že je ve vodě sotva vidět. Využívá toho k přepadání obětí. Jeho tělo je spíše ztuhlé, oceány brázdí rychlostí okolo 3 km/h. Není tedy nijak uzpůsoben k dlouhému pronásledování.(Dokáže ale vyvinout rychlost i 25 km/h) Jeho specialitou je lov ze zálohy. Většinou útočí z hloubky. Zespoda se vrhne na svou kořist, ale nejprve ji většinou pouze zraní. Poté nechá svůj budoucí oběd vysílit a posbírá si jen bezmocné tělo….

Karel Gott - životopis

14. července 2009 v 22:41 | verunnka
Hlas Karla Gotta zní už čtyři desetiletí z tranzistorů, rádií, gramofonů, televizorů, walkmanů i discmanů, napříč všemi generacemi. Je zaznamenaný na černých elpíčkách, magnetofonových páscích, na kazetách i kompaktních discích. V této chvíli jsme svědky "transformace" Karla Gotta na nejmodernější audiovizuální médium naší doby - DVD. Kromě jiných výhod, umožní DVD pouštět každý den, uchovat si jeho písničky navždy v nezměněné kvalitě.

Michael Jackson - životopis

7. července 2009 v 13:31 | verunnka
Povolání: Zpěvák, herec, tanečník
Datum narození: 29. 08. 1958
Datum úmrtí: 25.6.2009
Místo narození: Gary, Indiana, USA
Místo úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Panna aktuální horoskop »
Výška: 178 cm
Člen skupin: Jackson 5 Jacksons

Babičino údolí - zajímavosti

7. července 2009 v 13:27 | verunnka
Zastavení č. 1
Dřevěná budova školy stávala v České Skalici pod náměstím již od středověku. V době, kdy ji navštěvovala Barbora Panklová, byla dvoutřídní, v době, kdy se stěhovalo vyučování do opravené kamenné budovy radnice (1864), měla již třídy tři. Všechny byly zničeny při jednom z požárů města. Dnešní expozice školní třídy 19. století proto využívá bývalý byt učitele.

tetování henou

24. června 2009 v 11:06 | verunnka

Tetování hennou

Něco už jste o henně slyšeli, ale stejně nevíte, co to vlastně je a k čemu se používá?
Nebo znáte tradiční hennu na vlasy a zajímá vás, kde se vzala a co vlastně obsahuje?
Láká vás tetování, ale radši byste nejprve zkusili nějakou malůvku "nanečišto"?
Už jste si hennu koupili, ale nevíte, jak ji aplikovat?

Budeme se snažit všechny vaše otázky dostatečně zodpovědět a třeba vás navnadíme a hennu si domů pořídíte i vy.
Henna má dlouhou historii, která souvisí s tradicí a rituály, i když v poslední době se z ní stává spíše módní hit. Může za to třeba Madonna, která si ji jednu dobu velice oblíbila a tím ji zvedla popularita. Na naší tuzemské scéně si obrázky malované hennou pořizovala Iveta Bartošová.
Většina z nás se s hennou setkala na dovolené u moře, kde ji místní domorodci za poplatek aplikují na vaše tělo. Při tom není problém si hennu koupit a doma si nějaký jednoduchý obrázek na těle namalovat, při troše cviku zvládnete i složitější motiv. A pokud se na to necítíte, existuje nespočet tetovacích salonů, kde vám rádi poslouží.

delfín skákavý zajímavosti

21. června 2009 v 10:23 | verunnka
Delfín skákavý je jedním z oblíbených druhů delfínů, kteří patří do čeledi delfínovitých. Tento druh je rozšířen takřka po celém světě, především však v teplejších vodách,zvláště podél pobřeží Floridy a u Havaje. Patří také mezi nejčastěji chované druhy v zajetí, kde se provádějí různé výzkumy komunikace těchto zvířat mezi sebou.Delfín skákavý je společenské zvíře žijící vždy ve skupině. Dosahuje délky 1,5 až 4m a hmotnosti 150 až 200kg, samec je větší než samice.Živí se rybami a dalšími mořskými živočichy, např. korýši a hlavonožci. Spotřebuje jich asi 5kg za den. Delfín skákavý se páří na jaře nebo v létě. Následujícího roku v tutéž dobu se narodí mládě, které je asi 1m dlouhé a v průměru váží 10kg. Samice ho kojí 1 až 1,5 roku, ale mezitím se i přikrmuje pevnou stravou. Mládě zůstává 4 až 5 let u matky.Obvykle se rodí 1 mládě za 2 až 3 roky.

účesy podle horoskopu

18. června 2009 v 11:16 | verunnka
KOZOROH (22. 12. - 20. 01.)

Ženy narozené ve znamení kozoroha bývají opravdové dámy. Mají neobyčejný šarm a vynikají výbornými způsoby. Možná ale působí na první pohled poněkud vážně, konzervativně a nepřístupně. Neznají spontánnost. I jejich účes by proto měl být pečlivě střižený a vždy upravený. Nehodí se k nim žádné módní výstřelky ani barevné experimenty. Pokud mají již svůj léty ověřený účes, měly by se ho držet.

Tip: dobrý kadeřník a kvalitní stylingové produkty jsou pro kozorožky základ.

zajímavosti o vlasech

18. června 2009 v 11:13 | verunnka
Barva a tvrdost vlasů
Charakter také ovlivňuje přirozená barva vlasů. Přírodní blondýni mají jemnější vlasy než bruneti, zatímco zrzaví lidé mají vlasy nejhustší. Celkové můžeme vlasy rozdělit do třech kategorií:
Jemné vlasy mohou být slabé i silné, ale díky svému charakteru mají všechny jemné vlasy stejnou vlastnost - postrádají objem.

lidské tělo-zajímavosti

17. června 2009 v 9:49 | verunnka
Nejrychleji roste nehet na prostředníčku.
Nehty na rukou rostou 4x rychleji než na nohou.
Nejčastěji nás hmyz kousne do nohy.
Během těhotenství se ženě zvětší děloha až pětinásobně.
Děti narozené v květnu jsou o 200 gramů těžší bež ostatní. (A já se divila, proč jsem vážila mocných 4,15 kg, hi)
Kuřáci mají vyšší šanci, že se jim narodí holčička.
Oči mají stejnou velikost od narození po celý život.
Děti se rodí vždycky s modrýma očima.Barva očí závisí na genech rodičů, ale při narození je vždy modrá-pigment se projeví až později.

ovocný salát -recept

11. června 2009 v 10:30 | verunnka

Ovocný salát s přiopilou zálivkou

K salátům z ovoce mám dvojaký vztah. Na jedné straně miluju to, jak jsou osvěžující. Na druhé straně u nich vždy hrozí bleskurychlá proměna v rozmáčenou hromadu připomínající nealko-bowli, ve které plavou zbytky šlupek, pecky a miniaturní kousíčky dužiny. Ovosaláty proto dělám jen z málo druhů ovoce, z větších kousků a rychle! ;)
V misce na obrázku vidíte kousky ze dvou druhů ovoce - sladké vs. hořkokyselé. Na provonění jsem přidal aromatickou bylinku nejaromatičtější, na zatížení pár kapek olivového oleje a jako provokaci lžíci likéru s esencí divokých hořkých pomerančů.
Suroviny:

Stigmata

11. června 2009 v 10:03 | verunnka
Jako stigmata se v křesťanství označují rány na těle v místech, kde byl podle bible zraněn Kristus během ukřižování. Tento jev byl poprvé zaznamenán roku 1222 v Anglii a přetrvává dodnes. Často se objevuje u lidí hluboké víry ( zbožných křesťanů ) na rukou, na nohou v místech stop po hřebech, jimiž byl Kristus přibit na kříž. Jsou bolestivé, někdy krvácejí, v některých případech se objevují i na čele v místech, kde spočívala trnová koruna, případně na boku, kde Římané probodli jeho tělo.

Mrtvé moře - zajímavosti

11. června 2009 v 10:00 | verunnka

MRTVÉ MOŘE

Přírodní zázrak na Zemi Mrtvé moře je bezodtoké, slané jezero nacházející se na izraelsko-jordánském pomezí, v aridním severním výběžku Velké příkopové propadliny. Hladina Mrtvého moře se nachází 392 metrů pod úrovní hladiny Středozemního moře a jeho hloubka dosahuje až 365 metrů.

letecké katasrofy - zajimavost

10. června 2009 v 21:12 | verunnka
Letecká doprava je nejbezpečnějším způsobem přepravování osob i zboží po celé naší planetě. Každou minutu jsou ve vzduchu tisíce strojů letících všemi možnými směry. Většina z nich dosáhne bez problémů svého cíle. Jsou ale okamžiky, kdy se posádky a cestující dostanou do situace, jež může skončit tragicky.

HISTORIE NĚMECKÉHO PONORKOVÉHO LOĎSTVA

10. června 2009 v 21:04 | verunnka
zdrojZa 1. světové války byli Britové majiteli největšího loďstva na světě. Díky německým ponorkám Britové přišli téměř o 90% celého obchodního loďstva, což dělalo asi devět milionů lodních tun. Ponorky tehdy dokázaly, že se staly uznávanou zbraní 1. světové valky.
Když byl uzavřen versailleský mír mezi Němci a Spojenci 11. listopadu 1918, byla zdůrazněna podmínka, že všechny ponorky budou předány vítězům. Podmínky příměří dále stanovily, že všechny ponorky, které jsou provozuschopné, musely být předány s plnou výzbrojí, ostatní budou odzbrojeny a umístěny do doků.

československá superstár

3. června 2009 v 18:08 | verunnka
TV Nova a slovenská televize Markíza v září rozjedou společný projekt, soutěž s názvem Československá SuperStar.
Diváci se tak budou moci seznámit s talentovanými zpěváky i bohatou hudební tvorbou z obou zemí.
Oba lídři televizních trhů včera potvrdili existenci nového projektu, SuperStar se na obrazovky opravdu dostane v československé verzi.

pranostiky na červen

3. června 2009 v 9:00 | verunnka
Jak se v červnu měsíc plní, náhlých bouřek moc se vlní.
Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.
V červnu severní vání žita hojnost k nám přihání.
Červen-li více suchý než mokrý panuje, dobrým vínem naše sudy naplňuje.
V červnu-li víc sucho bývá, urodí se hojnost dobrého vína.

Grilované sladkokyselé kuře

2. června 2009 v 11:31 | verunnka
Recept - Sladkokyselé kuře
- marinujete a následně potíráte směsí ze:

4 polévkových lžic olivového oleje, 4 polévkových lžic kečupu, 4 polévkových lžic pomerančové šťávy, 4 polévkových lžic hnědého cukru, 3 polévkových lžic octa z bílého vína, 2 polévkových lžic worchesterské omáčky a 1 a 1/2 polévkové lžíce hořčice.

Druhy mraků

26. května 2009 v 11:03 | verunnka
1. CIRRIUS
- Oddělená oblaka ve tvaru bílých, jemných vláken, útržků, či proužků.Mají vzhled vlasových vláken nebo zářícího hedvábného závoje.Občas i obojího.

Hořčičná marináda na maso

22. května 2009 v 13:54 | verunnka
Hořčičná marináda na maso
lžíce oleje
2 lžíce kremžské hořčice
5 stroužků česneku, bazalka
sůl, pepř
Do mísy vybrané podle množství masa, které budeme marinovat nalijeme olej, přidáme hořčici, prolisovaný česnek, bazalku, trochu soli a pepře a řádě promícháme až se všechny ingredience dokonale spojí. Toto množství je určeno tak pro 150 g masa. Při většm mnoství je potřeba úměrně přidat ingredience. Nakonec vložíme maso (například na nudličky nakrájenou vepřovou plec) a promícháme a necháme uležet.
Doba přípravy: 5 minut
 
 

Reklama