Zajímavosti a webcamery

máte rádi kávu -vše o ní

27. května 2011 v 20:11 | verunnka
Mnozí z nás hned po probuzení namíří do kuchyně postavit vodu na kávu.
Pro mnohé lidi je to životabudič,bez kterého se jenom velice obtížně
probírají k životu.Dokonce pro některé lidi postačí už jen samotná vůně
kávy.Někdo ji pije v podobě turecké kávy,jiní jako rozpustnou kávu,
někteří upřednostňují kapuccino,moccaccino nebo latte.V kavárnách jsou i další
pochoutkové nápoje z kávy -Vídeňská káva,irská káva atd.
Je to velice oblíbený nápoj a jeho konzumace je rozšířena prakticky po celém světě.

co je to bouřka

27. května 2011 v 20:07 | verunnka
Bouřka je souborem elektrických, optických a akustických jevů vznikajících mezi oblaky navzájem nebo mezi oblaky a zemí. Bouřky dále označujeme podle doby a místa vzniku, pohybu, vzdálenosti od místa pozorování, intenzity projevů atd. Bouřky jsou vázány na cumulonimby. Oblak cumulonimbus má několik dalších synonymních jmen - kumulonimbus, bouřkový oblak a kupa dešťová.

Nejkrásnější pláže na světě

18. května 2011 v 13:44 | verunnka
Maledivy

Pálení čarodějnic-Filipojakubská noc

26. dubna 2011 v 12:07 | verunnka

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka.
Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodeností a letním slunovratem. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady. Hlavním úkolem tohoto starého lidového svátku byla oslava plodnosti.

Víte,že ....o lidském těle ?

1. března 2011 v 17:52 | verunnka
Věděli jste, že …
> kosti tvoří pouze 12 % váhy našeho těla? Na jedné straně jsou silné, aby udržely váhu těla, na druhé straně zas lehké, abychom se mohli pohybovat.
> počet kostí nemáme každý stejný a že záleží na věku? Po ukončení růstu mezi 18. - 25. rokem jich máme nejčastěji 206.
> v lebce máme 29 různých kostí?
> čtvrtina lidských kostí se nachází v nohách?
> největší kostí je stehenní, u dospělého dlouhá cca 45 cm?
> nejmenší kost měří jen 5 mm, je to třmínek ve středním uchu?
> kostra a zuby obsahuje 99% veškerého vápníku v těle a plní funkci jeho zásobníku?
> v kostře dospělého člověka je uložen asi 1 kg vápníku
> pokud si kost zlomíme, hned pár minut poté začíná proces hojení?

sochy z ledu

22. února 2011 v 17:54 | verunnka

Hromnice-historie

27. ledna 2011 v 17:26 | verunnka
Hromnice
2. února končí vánoční svátky a sklízí se jesličky. 
Podle liturgie jsou Hromnice svátkem očištění Panny Marie.
Už od starověku se únor (francouzsky février pochází z latinského februare - očistit) spojoval s novým, s obdobím očištění přírody, která se chystá na jaro. Dny se prodlužují (na Hromnice o hodinu více) a přinášejí víru v obnovu. Církev pak svou teorii pokání přiblížila tomuto pohanskému proudu a žehná zeleným svícím, které odjakživa znamenají očištění.  
V Marseille je svátek Hromnic dodnes velkou slávou.
Na Hromnice se také podle tradice připravují palačinky které musíte obracet na pánvi se zlatem v levé ruce, pokud chcete, aby se Vás po celý rok drželo bohatství a prosperita ...

česká goegrafická nej......

21. ledna 2011 v 12:32 | verunnka
Největší město: Praha, 1 186 855 obyvatel
Nejmenší vesnice: Závraty v okrese České Budějovice, 14 obyvatel
Nejvýše položené sídlo: Filipova Huť v okrese Klatovy, 1093 m n. m.
Nejníže položené sídlo: Hřensko v okrese Děčín, 130 m n. m.
Nejvyšší hora: Sněžka, 1602 m n. m. v pohoří Krkonoš
Nejhlubší propast: Hranická, v okrese Přerov, -244,5
Nejníže položený bod: výtok Labe na hranici ČR u Hřenska v okrese Děčín, 115 m n. m.
Největší chráněná krajinná oblast: Beskydy, 1160 km čtverečních
Největší národní park: Šumava, 685,2 km čtverečních
Nejdelší řeka: Vltava, 433 km
Největší plocha povodí: Labe, 51 103,9 km čtverečních
Největší přehradní nádrž: Lipno v okresech Český Krumlov a Prachatice, plocha 4870 ha, max. hloubka 20 m
Nejobjemnější přehradní nádrž: Orlík (704 000 000 m krychlových)
Největší jezero: Černé jezero na Šumavě v okrese Klatovy, plocha 18,4 ha, max. hloubka 39,8 m
Největší rybník: Rožmberk v okrese Jindřichův Hradec, plocha 489 ha, max. hloubka 6,2 m
Nejdelší rybník: Staňkovský rybník v obci Staňkov
Nejteplejší minerální pramen: Vřídlo v Karlových Varech, 72 °

Tři králové-zajímavosti

4. ledna 2011 v 18:07 | verunnka
Svátek Zjevení Páně, lidově zvaný "Tří Králů", je svým obsahem téměř totožný s vánočním svátkem Narození Páně. Svátek "Tří králů" klade ale důraz na něco trochu jiného. V obou jde o to, že se Bůh zjevuje jako člověk, dokonce jako narozené dítě.
K nově narozenému dítěti Ježíši nejprve přiběhnou prostí pastýři. Ti přijdou pohnuti vnitřním puzením, které vychází z jejich srdce. Jdou za někým, kdo je jako oni, kdo patří do Izraele. K témuž dítěti o něco málo později dorazí i králové - mudrci. Ti z pohybu a postavení hvězd neomylně vyčtou, že se narodí velký král, a to v Izraeli. Jsou to cizinci a jinověrci. Je úsměvné, jak tito mužové vědy, moderně řečeno intelektuálové, kteří se dobrali poznání o narození krále králů složitými výpočty a věděli o něm dříve, než k narození došlo, přijdou pozdě.

Silvestr 2010 půlnoční ohňostroj v Trutnově

1. ledna 2011 v 18:14 | verunnka

historie svatomartinského vína

10. listopadu 2010 v 16:19 | verunnka

Svatomartinské víno - historie

Svátek svatého Martina bývá s napětím očekáván nejen kvůli pranostice s bílým koněm. 11. listopadu se totiž otevírají první láhve vína pocházejícího z podzimní sklizně. A pokud se mladé svatomartinské víno vyvede, znamená to, že bude kvalitní celý ročník.

Oslavy provázející uvedení Svatomartinského vína na trh nejsou žádnou novinkou posledních let. Již z dob císaře Josefa II. pochází tradice začínat na svatého Martina s výčepem nového vína. Tehdy totiž končila vinařům pracujícím u větších sedláků služba. Její pokračování na další rok se poté dojednávalo při skleničce v té době již jiskrného vína, se kterým se mohlo také poprvé přiťuknout.

Svatomartinské hody byly časem hodování a bujného veselí. Vždyť je to období, kdy sklizeň již byla v bezpečí pod střechou a za dveřmi už čekal klidný Advent s předvánočním půstem. A tento příjemný zvyk dobrého jídla a pití přetrval do dnešní doby, kdy lidé rádi v době vrcholícího podzimu využijí příchodu mladého vína jako příležitosti pro pobavení a setkání s přáteli.

Svatý Martin - historie a tradice

2. listopadu 2010 v 13:51 | verunnka
Svátek Svatého Martina (11. 11.) se oslavoval na počest biskupa Martina (Martinuse) z Tours, který byl nejdříve vojákem, ale jelikož obdaroval žebráka, tak se mu ve snu zjevil sám Ježíš Kristus. Po tomto zážitku se Martin nechal pokřtít a opustil armádu a začal sloužit Bohu. Na tento svátek se peče Svatomartinská husa a pije se Svatomartinské víno. Je to oslava toho, že zima střídá podzim - na Svatého Martina často začínalo sněžit.

zajímavosti o vanilce

31. října 2010 v 18:22 | verunnka
Vanilka je ze všech plodin nejnáročnější na práci při jejím zpracování. To z ní dělá po šafránu druhé nejdražší koření světa.
Celý proces pěstování vanilky od obdělávání, přes opylení až po sklizeň je prováděn ručně bez použití strojů.
Dělníci bězně opylují okolo 2000 květů vanilky denně.
Květy na jednou trsu, kde jich je cca 20, se otvírajjí postupně, vždy jen na několik hodin. Pokud během této doby nedojde k opylení, druhý den květ odpadne.
Nejdelší vanilkové lusky bývají až 20 cm dlouhé.

Halloweenské symboly

26. října 2010 v 13:49 | verunnka

Halloweenské symboly:

Dýně - V této nejmagičtější noci se dávají svítící lucerny, vyřezané z dýně nebo tykve před krytý vchod do domu nebo přímo do okna. Tato světla mají vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Jako zdroj světla byly dříve používány hořící kousky uhlí, později se do dýně začaly usazovat svíčky.
Všechno to s dýní začalo v době kdy evropští osadníci (především Irové) přijeli do Ameriky. Zde objevili praktickou věc, zde rostoucí, v Evropě v tédobě neznámé dýně. Byly větší a lépe se hodí k vyřezávání než vminulosti řepa používaná na starém kontinentě. Halloween tak nabral "druhý dech" a od 19. století je slaven dokonce ještě více než dříve.
Čarodějky - Čarodějky jsou asi také automaticky spojovány s Halloweenem. Církev v minulosti tvrdila, že čarodějnice se scházejí dvakrát do roka. Dne 30.dubnu - předvečer "Prvního máje" a další den byl právě v předvečer 31. října. Čarodějky se prý v noci shromažďovali, přilétajíce na košťatech a celou noc tančily a hojně debužírovaly, hoštěny samotným ďáblem.

Stonehenge zajímavosti

25. října 2010 v 19:07 | verunnka


Nové poznatky ze zkoumání v britském Stonehenge napovídají, že záhadné kameny sem byly dopraveny a vztyčeny 3000 let před n. l., tedy o téměř 500 let dříve, než se dosud myslelo.

Podle britských vědců je nyní také zřejmější, že místo sloužilo převážně jako pohřebiště, uvedla zpravodajská stanice BBC.

pranostiky na dušičky

25. října 2010 v 14:17 | verunnka
Všichni svatí dluhy platí.

Když na dušičky jasné počasí panuje, příchod zimy to oznamuje.
Na Dušičky duše zemřelých oplakávají své hříchy, proto pršívá, nebo padá mlha.

dušičky - historie

25. října 2010 v 14:14 | verunnka
Vzpomínka na všechny věrné zesnulé, Památka všech věrných zemřelých či lidově dušičky (lat. In commemoratione omnium fidelium defunctorum), která připadá na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za zemřelé. Liturgické obřady slouží v tento čas i Církev československá husitská, která vzešla z prostředí katolického modernismu po I. světové válce.

co je Archa úmluvy

22. října 2010 v 13:27 | verunnka
Archa úmluvy (také Schrána smlouvy či Schrána svědectví) byla truhla obsahující nejcennější židovské náboženské předměty: Desky zákona obsahující desatero, Áronovu hůl a manu. Její popis je součástí 25. kapitoly biblické knihy Exodus. Schrána úmluvy byla Izraelci brána do bitev v průběhu dobývání Izraele, například při obléhání Jericha, i později, při hájení Izraele před nepřáteli. Byla uchovávána v Jeruzalémském chrámě a ztratila se po zničení chrámu v roce 587 př. n. l.

hallowen-tradice svátku

20. října 2010 v 15:05 | verunnka
.  
Halloween si v našich krajinách většinou spojujeme s Amerikou - U.S.A. Tento svátek je však spjat s tradicemi a zvyky starých Keltu. Známí spíše jako "Samhain" a znamená to "Konec léta". V Evropě se též slaví jako "Dušičky". Tento výraz je u nás v České republice více zavedený.
Halloween se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31.října a trvající do východu slunce 1.listopadu. Jedná se o noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživích je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce.

magické rituály-živly

20. října 2010 v 10:39 | verunnka
Čtyři živly - oheň, Země, voda, vzduch - tvoří základ většiny magických rituálů. Přitom nemají ovšem nic společného s chemickými substancemi, neboť jejich původ je mnohem starší. Existuje ještě pátý živel, duch neboli éter. Jednotlivé živly - elementy - jsou spojovány s následujícími pojmy:

Země =Tělo, růst, materiální jistota a blahobyt, hmota.
Oheň =Duše, energie, síla vůle, životní síla.
Voda =Pocity, podvědomí, plodnost.
Vzduch =Duch, svoboda, intuice.
Éter =Životní síla

Amulety a jejich význam

19. října 2010 v 14:03 | verunnka

Význam amuletů

Amulet je pokládán za předmět opředený a obdarovaný tajemstvím a magickými silami, které mají schopnost chránit. Amulety jsou univerzální, jejich působení se neomezuje pouze na jednu osobu, ale může chránit i větší celek, jako je domov, rodina, zvířata aj. Amulety se povětšinou nosí v podobě rozmanitých přívěsků, ale i sošek apod.

Podoby amuletů

Sošky - znaky nebo různá zvířata, postavy symbolizují určitou životní oblast.
Runy - staré keltské znaky, či spirály přinášejí pozitivní energii v oblasti, které přísluší.
Čínské znaky - každý z čínských znaků symbolizuje určité slovo. To, které budete mít na amuletu, Vám přinese věc, po které toužíte.
Mince - přinesou Vám peníze.
Kameny - podle příslušného slunečního znamení, kterému přísluší určitý kámen, přinese štěstí.
Přívěsky - jsou nejrůznějšího tvaru, například znaků, zvířátek.
Plátěný pytlíček s bylinkami - podle druhu bylinky v pytlíčku, podpoříte Vaše přání.

říjnové pranostiky

29. září 2010 v 10:47 | verunnka
 • Suchý Havel oznamuje suché léto.
 • Jestli sníh napadne toho měsíce a kolik dní trvati bude, tak stálá bude zima.
 • Šimona a Judy - zima je všudy.
 • Září víno vaří, a co nedovaří, říjen dopeče.
 • Touží-li září po roce, bude v říjnu bláta po ose.
 • Když na Uršulu a Kordulu větry dují, po celou zimu nás navštěvují.
 • Když křížový pavouk se v říjnu ukrývá a nevylézá, není daleko do sněhu.
 • Šimona a Judy - tuhnou na poli hrudy.
 • Na svatého Šimona přikluše k nám zima tiše.
 • Svatá Hedvika medu do řepy zamíchá.
 • Říjen a březen rovné jsou ve všem.
 • Svatá Voršila zimu posílá.
 • Teplý říjen - studený únor.
 • Když se táhnou ptáci blízko k stavení, bude tuhá zima.
 • Fouká-li na svatého Remigia od východu, bude teplý podzimek.
 • Svatá Voršila a Kordula - větry pohnula.
 • Když dub hojné ovoce dává, tak má velká zima a množství sněhu býti.
 • Kolik dní v říjnu uplyne do prvého deště, po tolik dnů bude i v zimě pršeti.
 • Po Šimoně a Judy naděj se sněha, neb hrudy.

historie brambor

28. září 2010 v 14:40 | verunnka
Pravlastí brambor je jižní Amerika, konkrétně její západní část v oblasti dnešního Peru. Mořeplavci a dobyvatelé nového světa se s nimi poprvé setkali v říši Inků, u kterých byly hlavní potravinou, připravovali z nich polévky, chléb a uchovávali je i sušené. Také byly a to je docela zajímavé, součástí náboženského kultu. Roku 1565 dostal větší zásilku brambor z peruánského města Cuzco španělský král Filip II.

Jako největší ochránce katolické víry je coby nebývalou vzácnost poslal nemocnému papeži a ten je daroval svému oblíbenci, nizozemskému kardinálovi. Od něho se dostaly k prefektovi belgického města Mons, Filipu de Sirvy a od něho ho dostal roku 1588 botanik Clusiu, který je pak pěstoval ve vídeňských botanických zahradách.

podzimní pranostiky

23. září 2010 v 12:32 | verunnka
Čím dříve listí opadne, tím úrodnější příští rok.
Divoké husy na odletu - konec i babímu létu.
Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí.
I když léto a podzim nadělily všeho, šetři však, aby bylo z čeho.
Jakmile se ukazuje polní myš, že máš o dřevo se starat, víš.

Pranostiky na září

7. září 2010 v 12:03 | verunnka
Září, na léto jde stáří.
Začátek tohoto měsíce přináší lidem i hovadu zlé páry a mlhy.
Září jezdí na strakaté kobyle.

Velká Čínská zed´

1. září 2010 v 16:15 | verunnka
Čínská zeď je jedním z největších bravurních, stavebně technických děl všech dob. Stavěla se od roku 220 př. n. l. za císaře Čchin Š'-chuang-tiho přibližně deset let. Tento panovník platí za jednoho z největších despotů v dějinách. Některé úseky obranné zdi zřídila už dříve různá malá, navzájem si konkurující království na severu. Čchin Š'-chuang-ti rekrutoval armádu z rolníků, vojáků, kriminálníků a politických zajatců k obnově poškozených míst a spojení těchto jednotlivých částí. Tak vznikl uzavřený ochranný val přes hory podél hranic jeho říše. Zeď byla zamýšlena jako bašta proti válečným mongolským nomádům na severu a pravděpodobně také jako demonstrace císařovy moci a nádhery.
Zeď začíná v blízkostí jezera Bo-Hai, severovýchodně od Pekingu a vede přes severní Čínu do pouště Gobi. Údaje o celkové délce se liší. Zeď se vine a kroutí, na některých místech běží paralelně s ní další ochranné valy, které lze připočítat. Údaje o délce jsou velmi rozdílné: Vzdušná čára mezi oběma koncovými body měří 2450 kilometrů, zeď se všemi odbočkami a ohyby by mohla být dlouhá asi 6000 až 6500 kilometrů. Údajně v roce 1990 jeden Číňan prošel trasu podél celé zdi a uvedl jako celkovou délku 6700 kilometrů.
Nejjednodušší, a proto nejfrekventovanější přístup k Čínské zdi je na hoře Badaling, 76 kilometrů severozápadně od Pekingu. Autobusy vyjíždějí ze stanice Dongzhimen. Z Pekingu jezdí také vlaky a létají helikoptéry. K jinému úseku zdi u Mutianyu na severovýchodě lze také dojet autobusem z Pekingu. Je mnohem méně navštěvován a byl kolem roku 1980 restaurován.

Kanada

24. srpna 2010 v 14:50 | verunnka
Vítám Vás na stránkách internetového průvodce Kanadou.
Kanada je zajímavou kombinací kultury americké a evropské se špetkou kultury ryze kanadské. Člověku by se mohlo zdát, že se od Spojených států, které s ní jako jediná země sousedí, Kanada moc neliší, ale opak je pravdou. Kanada je země velmi rozmanitá, na severu hodně ovlivněná kulturou původních obyvatel - Eskymáků, na jihu se Kanada více přibližuje americkému stylu života.

dnes slaví svátek leváci -nejznámější leváci ne světě

13. srpna 2010 v 14:35 | verunnka
Slavní leváci
Mezi leváky najdeme spoustu výrazných osobností světových dějin, přičemž do historie se zapsali v nejrůznějších oblastech lidského konání. Levou rukou psal geniální vědec Albert Einstein, továrník Henry Ford, hudebníci Sergej Rachmaninov, Paul McCartney i Sting. Také "nejkrásnější manželský pár světa" je tvořen dvěma leváky - Angelinou Jolie a Bradem Pittem. Levorucí byli i mnozí panovníci - v dávnověku například Alexandr Veliký a Julius Caesar, dnes třeba současná britská královna Alžběta II. Jisté je, že i  americký prezident  Barack Obama je levák.


jaká jsi podle dne narození

11. srpna 2010 v 13:39 | verunnka
1.spolehlivá
2.milující
3.vášnivá
4.zakomplexovaná
5.svůdná
6.milá

Význam jmén-Holky

10. srpna 2010 v 11:33 | verunnka
Adéla - veselá, milá, špatná kamarádka
Adriana - uštěpačná, zlomyslná, dobrá kamarádka
Agáta - málomluvná, nejistá, uzavřená
Albína - bystrá, otevřená, vlídná

Babiččino údolí a RATIBOŘICE

4. srpna 2010 v 14:39 | verunnka

První zmínka o Ratibořicích pochází z konce 14. století, kdy v místech zvaných Na starých Ratibořicích, stávala tvrz Vaňka ze Žampachu.
V následujícím století připadla tvrz k Rýzmburskému panství. O sto let později ji připojili Smiřičtí k náchodskému velkostatku. Zámek, Staré Bělidlo a Ludrův mlýn pak jsou především známy osobou spisovatelky Boženy Němcové a jejím dílem Babička, stejně tak postavou kněžny vévodkyně K. V. Zaháňské.
Původní tvrz pak byla přestavěna na barokní letohrádek. V letech 1825 - 1826 byla budova zámku vévodkyní K. V. Zaháňskou, včetně křídla pro služebnictvo přestavěna empírově.

vše o zmrzlině

30. července 2010 v 16:56 | verunnka
 Počátky zmrzliny spadají až do starého Řecka, kde se lidé ochlazovali sněhem či ledem ochuceným medem. První skutečnou zmrzlinu pravděpodobně vynalezli Mongolové. Roku 1903 byl patentován první zmrzlinový kornoutek a v roce 1921 byla zase vyrobena první zmrzlina na dřívku, dnes označovaná jako nanuk.

pranostiky na srpen

28. července 2010 v 10:28 | verunnka
 • Srpen má nejkrásnější počasí v roce.
 • Srpen začíná, co červenec končil.
 • Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.
 • Co červenec neuvaří, srpen nedopeče.
 • Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.
 • Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží.
 • Srpen a únor - tepla a zimy úmor.

Mléčná dráha

27. července 2010 v 13:40 | verunnka
Mléčná dráha je spirální mlhovina typu Sb o průměru kolem 100.000 světelných let a obsahuje okolo 200 miliard hvězd. Jádro se skládá z miliard velice starých a těsně u sebe stojících hvězd vyvíjejících se do spirálních ramen, které jsou obklopeny halem (rozsáhlý materiální oblak nepatrné hustoty, ve kterém leží kulové hvězdokupy).

Delfíni

18. července 2010 v 20:32 | verunnka

Jak vznikla země ?

18. července 2010 v 20:27 | verunnka
Jak vznikla Země?!
Vznik Země

Rychlý rybízový koláč v remosce

14. července 2010 v 11:57 | verunnka
Suroviny:
Miska očištěného, omytého rybízu, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, 1 hrnek mléka (může být i kyselé), 1/2 hrnku oleje, 1 vajíčko, 1 prášek do pečiva.
Postup:
Mouku, cukr, mléko, olej, prášek do pečiva a vajíčko dáme do misky a vše zamícháme dohromady. Formu remosky vymažeme a vysypeme hrubou moukou. Do formy vlijeme těsto navrch poklademe rybíz, hojně pocukrujeme, popřípadě posypeme drobenkou a dáme péci.

Úpal Úžeh

11. července 2010 v 19:46 | verunnka
Úpal
je reakce organismu na jakoukoliv tepelnou expozici. Výsledkem je přehřátí organismu ze selhání jeho vlastní termoregulace.
Příčiny:

Pět důvodů proč se zamilovat

6. července 2010 v 19:10 | verunnka

5 Důvodů proč se zamilovat

 1. Jakmile se zamiluješ,okamžitě zkrásníš.Zaručeně!
 2. Přežiješ každé počasí.Třeba déšt' tě už nikdy nerozhodí!
 3. Energické nápoje hod' do koše.Nebudeš je potřebovat!
 4. Úplně všechno ti bude připadat dokonalé,úžasné a cool!
 5. Budeš tak št'astná a otevřená.

vodopády-fotky

6. července 2010 v 19:10 | verunnka

Krkonošské vodopády

6. července 2010 v 19:06 | verunnka
 Nejvyšší a snad i nejkrásnější vodopády najdete v Krkonoších, našich nejvyšších horách. Své putování můžete začít v Harrachově, odkud vede údolím říčky Mumlavy modrá turistická značka. Po pohodlné cestě zanedlouho dojdete k Mumlavskému vodopádu, který možná dříve uslyšíte, než uvidíte. Patří totiž mezi naše nejvodnatější vodopády, i když zdaleka ne mezi ty nejvyšší. Voda padá z výšky asi deseti metrů, avšak téměř po celé šířce koryta říčky, a tak výsledkem je pořádný hukot a nádherná podívaná. Pohled si můžete nejlépe vychutnat z lávky pod vodopádem, ale při větrnějším počasí nebuďte překvapeni, když vás občas ochladí vodní tříšť vznikající padající vodou. Voda má velkou sílu a vytváří v žulovém podkladu tzv. obří hrnce, které lidé v minulosti nazývali čertovými oky. Nedovedli si totiž vysvětlit způsob jejich vzniku a hluboké díry plné temné vody v nich vyvolávaly dojem, že mohou být jedině dílem čerta.

polibky podle znamení

13. června 2010 v 13:31 | verunnka
Polibky podle znamení:


Beran: Vaše polibky jsou rychlé a prudce přizpůsobivé, plné potěšení, které však brzy vyprchá.
Býk: Vaše polibky váhají; jsou opatrné, upřímné, dokážou však pokračovat vytrvale dál a dál..
Blíženci: Vaše polibky bývají často přerušovány křečovitým chechotem, usměvy a směšnými poznámkami.
Rak: Vaše polibky jsou teplé a něžné a nikdo se jich nebude chtít zbavit.
Lev: Vaše polibky jsou divoké a vášnivé, kousavé a dravé. Očekáváte potlesk za váš výkon.
Panna: Vaše polibky jsou tak jemné a čisté, že si jich vaše drahá polovička všimne až když s líbáním skončíte.

druhy smíchu

9. června 2010 v 14:27 | verunnka

Mezi deseti vybranými druhy smíchu jistě najdete i ten svůj. Přečtěte si, co na vás prozrazuje:

1. Vkládáte si při smíchu malíček mezi zuby?
Znamená to, že se rádi zaobíráte sami sebou a jste rádi středem společnosti.

2. Zakrýváte si při smíchu ústa?
Máte málo sebedůvěry a často se obáváte ukázat se takoví, jací skutečně jste. Nepřehánějte sebekritiku!

3. Zvedáte při smíchu hlavu?
Jste lehkomyslní a velkorysí. Příliš často jednáte spontánně, používejte častěji rozum!

psí řeč

27. května 2010 v 8:48 | verunnka
Jestliže pes vrtí ocasem, obvykle to znamená, že…
Má radost.

Olízne-li pes člověku nos, dává tím zpravidla najevo…
Svoji oddanost a podřízenost.

Než se pes nechá pohladit od neznámého člověka, obvykle…
Si ho očichá.

Pes, který štěká, podle vás…
Hájí své postavení a území, takže může zaútočit.

no prostě zmrzlina :))))

18. května 2010 v 15:12 | verunnka

druhy ořechů a oříšků

13. května 2010 v 8:57 | verunnka

Ořechy

Arašídy (Burské oříšky)

Arašídy jsou všeobecně známy a užívány jako oříšky, ve skutečnosti však jde o semena podzemnice olejné - tropické bobovité letničky, měly by být proto zařazeny v luštěninách!

Další "Ořechy"

Některé druhy rostlin a plodů, které se dají také zařadit do této rubriky. Blahočet, australské kaštany, kávovník arabský, buk lesní ...

charakteristika jednotlivých znamení

11. května 2010 v 14:28 | verunnka

Charakteristika znamení

beran

Beran

21.3. - 20.4.

Základní charakteristika:
Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, je plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokážou využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí. V podnikání se berani hodí zejména pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně). Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.
Vládce znamení: Mars
Živel znamení: oheň
Soulad se znamením: Lev, Střelec
Barva: červená, rubín
Kov: železo
Rostliny: tulipán, karafiát, kopřiva
Magické číslo: 5
Šťastná čísla: 1, 5, 7, 13, 25, 65, 47, 325
Příznivé dny: úterý, sobota, neděle
Povaha: cholerická

proč prší ?

10. května 2010 v 11:07 | verunnka

Proč se tvoří mraky a proč prší?

Ve vzduchu je vždy vodní pára. Teplý vzduch ji může obsahovat víc než studený. Proto když se vzduch ochladí, dojde ke kondenzaci přebytečné vodní páry, která se tak stane viditelnou. Podobný jev můžeme pozorovat, když vyndáme láhev z ledničky. Láhev se orosí, páč na studeném skle kondenzuje vodní pára ve vzduchu. Proto také vidíme v zimě svůj vlastní dech. Vzduch, který stoupá vzhůru, se ochlazuje. Mrak je tedy tvořen malými kapičkami zkondenzované vodní páry. Když se kapičky příliš zvětší prostě začnou padat a cestou strhávají další. Pak dopadávají kapky o průměru 1mm

staročeské květnové pranostiky

3. května 2010 v 9:49 | verunnka
 Večerní rosy v máji hodně sena dají. - Je-li v květnu večer tráva zarosena, hojně bude vína, hojně sena.

- Je-li už máj zahradníkem, není stodol milovníkem.

- Suchý květen - mokrý červen.

- Když máj vláhy nedá, červen se předá.

- Jestli v máji neprší, červen to dovrší.

jak vypočítat vaše osudové číslo

30. dubna 2010 v 14:02 | verunnka
Kroky k určení vašeho osudového (životního čísla) jsou snadné. Osudové číslo dokáže během několika vteřin sestavit každý, kdo zná přesně datum narození. Pro ilustraci použiji příklad náhodně vybraného data narození - 22.2.2007
Datum zapište v číselné podobě a zachovejte den - měsíc - rok. Mezi všechny číslice, včetně nuly vepište znaménko + a pak sčítejte, až dostanete výsledek. Například 2 + 2 + 2 + 2 + 0 + 0 + 7 = 15.
 
 

Reklama