ještě k těm prskavkám

20. prosince 2016 v 16:45 | verunnka |  mamčino povídání
Moc hezky jsme si od Vás všechno přečetli a moc Vám za všechno děkujeme.
Jak jsme tak četli o těch prskavkách, tak Verunku napadlo, abychom Vám připomněli, co jsme my s Very před lety taky vyvedli s prskavkama a to rovnou na Štědrý večer.

Chvilku jsme hledali v archivu a našli.

Můžete se tedy s námi vrátit o pět roků zpátky a nasát tu správnou prskavkovou vánoční atmosferu.
A věřte, že jsme to tenkrát také pěkně schytali.

Takhle to Verunka popsala právě před pěti lety :

Asi před třemi lety mi kámoška Dana poslala ohromný balík s dárkama a ještě velikánský pytel vánočních prskavek.
Jsou to prskavky ne klasické, ale ve tvaru srdíček a stromečku a ještě jsou barevné.
Vloni jsme na tyhle prskavky úplně zapoměli, ale letos si taťka na ně na štědrý den vzpoměl a s radostí je vyndal ze skříně.
To bylo na štědrý den kolem čtvrté, když jsme se vrátili ze hřbitovů,no a já abych u ničeho nechyběla, šla jsem prskat s ním.
Protože venku pršelo, tak jsme se s nima vydali na náš pidi záchod .Záchod sice okno má, lae nějak nás ani nenapadlo si ho otevřít.
Když jsme se ani po půl hodině ze záchoda nevraceli a mamina slyšela jen radostné výkřiky a výskání šla se za námi podívat.
A viděla teda něco , my oba s taťkou a i celý záchod jsme byli jak po výbuchu sopky Vesuv Smějící se, vše pokrývala minivstvička prskavkového popelu a my smrděli na sto honů sírou.
Nejdřív jsme vyfasovali kýbl s hadrem a pak ještě papírový utěrky a clin a šůrovali jsme záchod. Smějící se
Pak nás mamina postupně nahnala do koupelny, nedoť jsme byli celí šedí.
Po tomto úklidovém a očistném obřadu už i u nás mohl nastat štědrý večer.
myslím, že na tohle budeme s velkým smíchem vzpomínat teď už každé další vánoce a vězte, že nám ještě spousta prskavek zbyla Smějící se.
Všichni mějte moc krásný večer a nezapomeňte, že od zítra se k nám zas pomalinku polehoučku začíná vracet sluníčko.
A to naše sluníčko, tak to dneska od oběda chodí v nové čepici. Ali , když nám Verunka před časem četla, že pleteš čepice a šály na Vánoce pro svoje vnučky, ani v duchu by nás nenapadlo, že je to i pro našeho Prcka, moc, moc za to děkujeme a úplně nejvíc právě za to, že jsi ji zařadila mezi své.
Radek
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 věrka věrka | 20. prosince 2016 v 17:30 | Reagovat

Tak se tady trochu směju jak jste prskavkama dováděli, ale hlavně, že jste byli celí. Taky občas u nás prskavkama prskáme, ale nejraději venku. Uvnitř je ráda nemám. Ty co jsou na obrázku, tak ty já neznám a jsem docela ráda. Dneska jsem zabalila dárky a můžou pomalu začít vánoce a to sluníčko, co se k nám začne už vracet, tak na to se už moc těším. Mějte se tam u vás všichni moc hezky, posílám pozdrav od Ještědu. :-)

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. prosince 2016 v 18:17 | Reagovat

Takže jak 2 kominíci? Ale ti přeci nosí štěstí! :D

3 Miluše Miluše | 20. prosince 2016 v 18:25 | Reagovat

Ahojte, s Vámi je teda legrace :-D Dnes jsem našla ve schránce překvapení. Chvíli jsem koukala a pak jsem se rozbrečela dojetím. Mockrát Vám děkuji, teď mám kousek Verunky doma. Ať letos najdu pod stromečkem cokoli, dnešní dárek nic nepřekoná. Jste milí, laskaví a hodní lidé. Děkuji. Mějte prima večer :-)

4 babča Ludmila babča Ludmila | E-mail | 20. prosince 2016 v 19:11 | Reagovat

Jsem moc ráda, že se zase ozýváte.
Vždy je mi s Vámi dobře. Teď zrovna jste mi zvedli náladičku. Ráda bych Vám ji
zvedla taky. Veru vydrž, Štedrý večer je za pár !!!

5 Alča Alča | 20. prosince 2016 v 19:29 | Reagovat

Radku, tak to jsem se nasmála :-D štědrovečerní šúrování záchodu jsem ještě nezažila :-D Verunka umí vše dokonale popsat ;-) já prskavky moc nemusím, vadí mi právě jak čmudí ;-) děti je pálily většinou venku ;-) jsem ráda, že balíček dorazil a opravdu jsem letos šmodrchala pro všechny moje holky šály a čepice ;-) :-) a těší mi, že Verunka může být mezi nimi :-) rodinko mějte krásný večer a hlavně ať sluníčko stále svítí :-)

6 Naďa Naďa | 20. prosince 2016 v 19:40 | Reagovat

Ahoj rodinko, to je  dobře, že zase píšete. Když jsme měli napsat  pět věcí, které k vánocům patří, zapomněla jsem jednu. A to tento blog. Blog, který už neodmyslitelně k mým vánocům  pár roků patří. Nikdo se neumí tak krásně těšit a nás  natěšit, jako Verunka. No a ty prskavky? Tak ty stejně jako Věrka neznám, a kdybych je náhodou někde potkala, tak se obloukem vyhnu :-) Krásný večer všem.

7 Milča Milča | E-mail | 20. prosince 2016 v 20:42 | Reagovat

Milá rodinko to jsou krásné vzpomínky,i po letech se určitě srdečně smějete :-D.Takové prskavky naštěstí taky neznám 8-O ,ale bohužel nikde nevidím ani ty klasické.I na úlky budete určitě v dobrém vzpomínat a možná Vám Radku jejich výroba zůstane pro velký úspěch i ve všech příštích vánocích ;-) Moc zdravím Verunečku a přeji rychlé zotavení.Držte se a mějte pokud možno krásný advent :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama