22. adventní o sněhu ......

22. prosince 2014 v 18:38 | verunnka |  Vánoce u nás

a je to až k nevíře , ale dnes už mám 22. prosince
když měla mamina před měsícem a dnem narozeniny, tak jsem si říkala, že to je paráda
že to je do vánoc ještě spousta dnů
a ejhle
teď už nám zbývají jen dva Překvapenýa protože jsme letos opět bez sněhu, teda zatím,
prý koncem týdne snad nějaký napadne

tak si o sněhu něco malinko napíšem Mrkající


já si sníh na Vánoce taky pamatuju

a stejně to bylo prima když sníh byl, bylo to takové pohádkovější Mrkajícía protože vás tu je spousta nových
tak dovolte abych jednu sněhovou moji příhodu tady připomněla :

Stalo se to když jsem chodila do první třídy, tenkrát jsme měli šikovného pana ředitele a on dokázal pro školu sehnat spoustu sponzorů a tím i korunek a tak se hodně jezdilo na výlety. Naše škola měla zaměření na jazyky a tak se jezdilo často i do zahraničí. Vždycky jednou za tři roky se jezdilo i do Vídně na vánoční trhy. Jeden den jel první stupeň a druhý den jel druhý.
Nás tenkrát co jsme z celého prvního stupně nejeli byli asi jen patnáct a většinou jen prvňáci . Na starost nás měl ten den pan učitel Kroužek, byl mladý, asi 28 roků a učil na druhém stupni tělák, počítače a rodinnou výchovu. Byl moc hodný a chtěl nám ten den udělat pěkný a tak vymyslel, že dopoledne se kouknem na nějaké pohádky, pak domluvil, že nám udělají v jídelně už oběd na půl jedenáctou a pak že půjdeme na hodinu bobovat. Ten rok byla zima tak jak má být, už od začátku prosince hromady sněhu a mrzlo až praštilo. Po obědě jsme se ustrojili vyfasovali školní boby a šlo se do nedalekého parku na kopec . Ven nás šlo asi jen osm, ostatní byli po nemoci a tak zůstali v družině a koukali dál na pohádky. Jenže to nevěděli ještě, jak dopadneme my a možná nám i ten kopec záviděli.
Celí natěšení jsme dorazili do parku a začali hned bobovat a blbnout ve sněhu včetně pana učitele.Asi po třech jízdách jsme se začali všichni tak nějak divně kroutit a svíjet a koulet očima a pan učitel hned poznal co se děje a zavelel k rychlému návratu do školy.Smějící se
Jenže pozdě, paní kuchařky nám totiž ten den uvařily hrachovou kaši s uzeným masem a kyselou okurkou a pohyb tomuto obědu asi nedělal dobře a tak jsme všichni a myslím si, že i pan učitel nesli tu kaši místo v bříšku v kalhotechSmějící se.
Paní družinářka nás nahnala do sprch u tělocvičny,umyla a převlékli jsme se do tepláčků, co jsme měli ve škole na tělák, uložila nás v družině na matrace co tam byly na hraní, vyfasovali jsme odporný hořký čaj a koukali na pohádky. Když se pak na nás přišel podívat pan učitel, tak měl taky jiný kalhoty než ráno, takže asi i on Smějící se.
Když si pro mě o půl jedný přišla mamina, a viděla nás tam, tak se málem smíchy počůrala, a i když jsem byla převlíklá,tak stejně jsem nejen já, ale i ostatní šla domů lehce zavánějící, ono se to bohužel dostalo až do bot.Smějící seSmějící seSmějící se
No a pak se každý rok před vánoci ve škole tradovalo, jak šli prťata bobovat a zpátky přišli s nadílkou.
a já jdu zas zabacvit živku
teď je s maminou
no vapřed tím než jsem Vám šla psát,
tak jsme si hrály na koníčky a to bylo veselo, to si piště Mrkající
a vy všichhni se mějte moc moc hezky a ahooooooj
a mějte všichni moc krásný poslední předježíškovský den Mrkajícía já vám zas brzo napíšu
tak zatím ahooooj Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alča Alča | 22. prosince 2014 v 20:18 | Reagovat

Veru, tak to jsem se nasmála :-D bobování s nadílkou :-D a i pan učitel měl jiný tepláky :-D máš krásné vzpomínky ;-) taky bych si přála, aby alespoň o vánocích byl sníh, bylo by to fakt takový pohádkový ;-) tak si nám sníh ukázala na fotkách, je to nádhera ;-) Živka má pěkného koníčka :-D tak to moc dobře znám, vnučka je s koňařské rodiny, každý den je ve stáji, tak takové hry musím absolvovat také ;-) taky mě pěkně vylonžuje, vyčistí, poplácá po zadnici a dostanu cukr :-D jo, a ráda by mi někde přivazovala švihadlem, ale to se nedám :-D prostě s prckama je sranda ;-) Veru, mějte krásný večer a ahojík :-)

2 Zuzana Zuzana | 22. prosince 2014 v 21:10 | Reagovat

Ahoj Verunko, zdravím všechny do hor. Děkuji za prodloužení života - už jsem se dlouho tak nezasmála, jako při čtení tvého vzpomínkového vyprávění:-) Hezký večer. ahoj Zuzana

3 Dagmar Dagmar | E-mail | 22. prosince 2014 v 23:22 | Reagovat

Ahoj Verunko , :-) , děkuji ti za krásné povídání,moc jsem se pobavila. :-D Dáša

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama