Sobotní ráno

13. dubna 2013 v 8:06 | verunnka |  Tak to jsme my
Sobotní ráno u nás začalo úderem šesté, kostelní zvony v tu dobu začínají své pravidelné každodenní vyznánění a to že je sobota a nebo neděle je jim úplně jedno.

Takže ještě se chvilku poválet a šup na nohy, Zapnout troubu, dát do ní dopékací bagetky ke snídani, sběhnout s Baruškou ven jen na čůrandu, dodělat snídani a pak přijde moje chvíle, o kterou se žádné ráno nedám připravit a to je hrnek horkého kakaa a spolu s ním se zavrtat do křesla pod deku a slastně si ho upíjet. Je to taková moje ranní droga, bez které už bych fungovat snad ani nemohla Usmívající se.
Radek se snídaní zas uvelebí na gauči a to máme po ránu takovou naši dvacetiminutovku, kdy už sice vzhůru, ale ještě takoví zpomalení si povídáme a máme tuhle ranní ještě pohodu moc rádi.
A pak hurá do práce, pouklízet, zapnout pračku a pomalu se pustit do vaření.

Dneska máme kvůli Verunce změnu, pečený brambory by jako přílohu nezvládla, pusa ji pořád bolí a tak bude bramborová kaše a vepřová roláda, však už se večer oblizovala když to zjistila.

V noci spala jak medvídek, jak večer ulehla a usnula, tak i teď ráno se probouzela. I my jsme spali, ale každá máma mi potvrdí, že to je spánek nespánek, sice spíte, ale jedním uchem bdíte a jste úplně někde jinde a hlídáte. Už jsme si na tohle spaní dávno zykli a i takovýhle spánek nespánek je pro nás spánkem.

Původně měla Verunka v plánu, že dnes ráno na první ranní procházku s Baruškou půjde už ona, ale když viděla venku tu mlhu, tak už se ji nechtělo a raději si šly spolu ještě dotahovat pupík, což Bára dělá obzvlášť ráda.

Venku to zatím na slibované sluníčko vůbec nevypadá, ale věřím, že během dne, tak jak slibuje předpověď se nám sluníčko skrz mraky začne ukazovat a konečně dorazí na víc jak jeden den i k nám.
Už ho všichni moc potřebujeme, ta letošní zima byla moc dlouhá a to pomalu půlroční období, kdy koncem října začala a u nás poprvé nachumelilo a začaltím období šera už fakt potřebuje vystřídat dny plnými sluníčka a jeho hřejivých paprskůMrkající.

Takže to shrnu, Verunka už zas pomalu nabírá síly, náladu má už zas jí vlastní ,veselou a ukacenou a moc už se stejně tak jako my všichni těší na to krásné počasí, které snad už je za dveřmi a dnes už i k nám snad zavítá.

A já , já zjistila, že začínám být na Vás závislá, takže je možné, že se občas svým nějakým tím psaním ozvu také

Přeju Vám všem moc krásnou sobotu plnou sluníčka


já jdu okouknout maso v troubě a pomalu se vydáme na pravidelný sobotní nákup
a teď jsem zjistila, že za tu půlhodinu, co jsem psala, se to na nebi změnilo k výrazně lepšímu , mraky se protrhaly, mlha se rozpouší a pomalu už i ná nás se začíná usmívat sluníčko

vzkaz pro Alis, ono teda svítí a pořádně, jen to venkovní poněkud stávkovalo Mrkající


Dnes se s Vámi loučí
píšící Šárka
na gauči podřimující Radek
a pokojíčku už zas s Bárou v posteli chrnící
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alča Alča | 13. dubna 2013 v 8:32 | Reagovat

Milá Šárko, ani jsem nečekala, že po ránu bude hned článeček ;-)a plný radostných zpráv, to jsem moc ráda :-)
U nás sice po ránu zvony nevyzvání, ale máme to tak zažité, že vstáváme pořád stejně v šest ráno, sobota, neděla je nám to fuk, taky mám ráda ranní siestu, ale já při kávě a k tomu si čtu noviny ;-) U nás ráno bylo krásně modré nebe a sluníčko začínalo krásně hřát, ale nyní se přihnaly mraky, tak snad to nebude tak nejhorší ;-)Mějte se tam u Vás všichni moc krásně, Verunka ať odpočívá a jsem moc ráda, že má zase úsměv na tváři :-)Ještě jednou přeji hezkou ničím nerušenou sobotu :-)  :-)

2 Jana Jana | Web | 13. dubna 2013 v 9:00 | Reagovat

Ahoj Šárko, i u nás vstáváme okolo půl šesté až šesté hodině, ta ranní pohoda s kávičkou je neopakovatelná. Ráno začalo svítit sluníčko,ale za chvíli se zatáhlo a trochu přeprchá. Ale už je to všechno veselejší. Právě teď mám při psaní za zády Čikouše, jako by tušil, že píši k Verunce.
Jinak u nás teď v okolí řádí nějaká banda nenechavců a tak kradou o stošest.
Včera ukradli sousedům měděné okapové roury, kousek od okna ložnice. To jen tak pro zajímavost, co se u nás děje.
Moc Vám přeji ať se zítřejší výlet na chatičku vydaří.
Verunce přeji aby jí bylo co nejlépe.
Mějte se všichni moc krásně ;-)

3 e e | E-mail | 13. dubna 2013 v 9:05 | Reagovat

Vidíš Šárko a toto všechno nás Verunka naučila. Být závislá. :-) Je to ale krásná závislost. Pěkně jsi popsala úplně normální,obyčejný ranní život v jedné rodině. V jedné moc prima rodině. Tu rodinu mám už dlouho moc ráda. Dík,že ses snámi podělila i o ten tvůj ranní rituál. Moc prima čtení. Taky mám svůj ranní rituál. Jen ráno otevřu oči,šup,už je u mě v posteli nával v podobě několika koček,které by se mnou ještě chtěly dospat. No chvilku jim to dopřeju,pak ale vstane manžel a naštěstí začne rachotit v kuchyni s jejich miskama. Nepřejte vidět ty skoky. A taky cítit. Jedna se mě odrazí od krku,druhá od břicha...ještě před týdnem jsme měli 6 čičinek. Teď už máme 7 :-) Kromě té první,kterou jsme si přinesli před 13ti lety,jsou to všechno bývalí bezdomovečci. Ale abyste nemysleli,až na ty všudypřítomné chlupy,které stále uklízím,myslím si ,že je u nás čisto.Teda v rámci možností ;-)Takže ten rituál pokračuje a je chvilku jenom můj. Jako ty Šárko,mám ráda hrníček kakaa. A dost horkého. S ním se přesunu k již zapnutému počítači /to zapnutí za mě udělal během ranní hygieny/ manžel. No a co myslíš že je dál. Než přečtu zprávy,pustím si ,co je u Verunky nového. Je to moje droga,část mého ranního rituálu,bez kterého si ráno vůbec už dva roky nedovedu představit.  To sluníčko nám prosím ze severu sem na jih pošlete jo? Mám zaryté a chci už konečně něco vysít. Krásné ráno Verunko,Šárko,Radku a BARUŠKO,která jsi celý náš ICHINEK /to je prosím jméno pejska/, který nám předloni umřel.No nebudu končit smutně. Tak pěkný víkend všem i dopisovatelkám :-D

4 eva eva | E-mail | 13. dubna 2013 v 9:11 | Reagovat

Četla jsem si po sobě jako obvykle,kolik jsem nadělala překlepů a nedej Bůh hrubek a vidím,že jsem se nějak divně podepsala. Takže žádná e :-D , ale eva. :-)

5 Marie Marie | 13. dubna 2013 v 9:37 | Reagovat

Šárko hezky jsi to napsala a jsem ráda,že je Verče líp.Mějte se všichni moooooc hezky.

6 Květa Květa | Web | 13. dubna 2013 v 9:41 | Reagovat

Pozdravuji a přeji vám všem dobrý a slunný den.
Já také vstávám po šesté hodině, Bobík už čeká na svoji pravidelnou ranní procházku. Oběhneme kolečko, uděláme to, kvůli čemu jsme se venčili a zpět domů. Vezmu kabelu, jdu dokoupit, co mi každý den chybí. Uvařím si kafe, zapnu počítač, shltnu nějaký rohlík a jdu dělat potřebné. Ve všední den vařím večeři, o víkendu už oběd. Dnes vaří manžel "čínu", to on zvládne a já mám naplánováno zdobit dort naší Adélce - vnučce, která měla včera 4 roky. Ve všední den děláme až večeře proto, že kdybych stála neustále u plotny a u nádobí, neudělala bych nic jiného. Konečně nastane práce na zahrádce a mně chybí doma jedna ruce, manžel mi pomáhá jak může, ale s chodítkem se to špatně špacíruje po kuchyni, ale jsem ráda i za tu malou pomoc. Jsem vlastně ráda za všechno, za to že tady jsem, že mám velkou a dobrou rodinu, že mám spoustu blogových kamarádek a také za to, že mi konečně svítí sluníčko nad hlavou a nezatéká do obýváku. Raduju se z každého dne, který s vámi všemi prožiju.
Přeji vám pěkný víkend a Verunce hodně sil a úsměv na tváři!!!!! Květa :-D  :-D  :-D

7 Martia Martia | Web | 13. dubna 2013 v 10:02 | Reagovat

Verunko-Šárko-Radku a Baruško --- jste báječná čtyřka a ÚŽASNÁ RODINKA ;-)
Počasí se zatím kaboní ale snad se umoudří a vyčasí se a sluníčko na nás zamrká a vy si užijete báječný výlet na vaší pohádkovou chaloupku :-) Verunko přeji ti at jsi brzy fit protože když není sluníčko venku tak tady u Tvého povídání svítí vždycky a je tu prostě báječně ;-)

8 Šavrda Šavrda | 13. dubna 2013 v 10:52 | Reagovat

Nádherný článek Šári. :-)
Moc hezky se to čte. ;-)
Já bramborovou kaši miluji, takže vám přeji DOBROU CHUŤ. :-)
U nás sluníčko svítí od samého rána a tak jsme se dnes všichni vyspali dorůžova a vstávali jsme s úsměvem na tváři. :-)
Nákup už máme hotový, dokonce si i mamča koupila boty a jsou krásné, tak přemýšlím, že si je pořídím také - na odlehčení mé noze. ;-) Jsou to takové ty do terénu. :-)

Fotkami se kochám - vybrala jsi krásné. :-)

Rozhodně Veríska pozdravuj a mějte se doma všichni nádherně. :-)

Mě se strašně moc líbí, jak píšete, že si ještě dotahujete pupíka - to je krásné. :-)

Tak zase napočtenou a ahoooooooooj!!!! :-)

9 Zdena Zdena | 13. dubna 2013 v 11:09 | Reagovat

Milá Šárko,píšete skoro tak dobře jako Verunka :-D , Jsem ráda jako všechny blogerky,že je líp a že si užíváte tak pěkně ranní rituál,fotečky pěkné,nejhezčí je ta s beruškou. Přeji k obědu dobrou chuť a krásnou sobotu se sluníčkem ! ;-)My tu máme střídavě oblačno,sluníčko nějak málo.Verunko zdravím a měj se už dobře a přeji i první zhoupnutí na houpačce v neděli ! :-D  ;-)  :-)

10 Alis Alis | Web | 13. dubna 2013 v 13:39 | Reagovat

Ahoj Šárko, teď už vím po kom má Verunka takový talent na psaní...jsem moc ráda, že jsi dala vědět, jak na tom Verunka je.
Jak jsem už kolikrát psala, tak sluníčka není nikdy dost ;-) a toho venkovního se už brzy určitě dočkáme.A ikdyby náhodou něchtělo hned přijít,tak to "vaše" sluníčko je nad všechny sluníčka :-)  ;-) Všechny Vás moc zdravím!!!!!!

11 Evina Evina | 13. dubna 2013 v 15:10 | Reagovat

Já vás tak ráda čtu ať už píše kdokoliv!!! :-)
Verunko, přeji ať jsi brzo v pořádku a těším se na Tvoje krásné psaní a fotky.

12 Jindra Jindra | 13. dubna 2013 v 17:33 | Reagovat

Milá Šárko, krásně jste nám všem "závislačkám" na Verunčině blogu napsala.
Mějte se všichni fajn a moc pozdravů posílám Verunce :-)

13 Luďka Luďka | Web | 13. dubna 2013 v 18:10 | Reagovat

To je dobrá zpráva ,opravdu jste skvělá rodina , když to čtu tak mi to připadá jako román.Já jsem od začátku moc obdivovala Verunku aniž jsem jí znala ,že je skvělá mladá holka, ale teď jsem poznala že má být po kom, má ty nejskvělejší rodiče.Přeji hodně sluníčka, zdravíčka a čtěstíčka! PáPá.

14 Šárka Šárka | Web | 13. dubna 2013 v 19:32 | Reagovat

Všem Vám moc děkuju a teď jdu na popud Verunky něco málo napsat jako článek :-)

15 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 13. dubna 2013 v 20:56 | Reagovat

Ahoj, všichni. U nás v sobotu zvoní jen tak obyčejně, každou čtvrthodinu jako vždycky, ale v neděli v 10 je velké sezvánění na mši. Mám to hned z první ruky, bydlíme přímo pod kostelem a vždycky se leknu, přesto že vím , že vyzvánějí.
A počasí? To bylo dnes pravé dubnové. Bylo poměrně teplo, ale honily se mraky střídavě se sluníčkem, občas malá přeháňka a odpoledne dokonce zahřmělo. A to tak důkladně, že Týna odpočívající na okně se lekla až nadskočila a mazala se klepat strachy někam pod almaru.
Je fajn, že už je Verunce dobře. Pokousaná pusa bude ještě chvíli bolet, to je nepříjemné, dlouho to bolí, ale snad i to brzy přejde. Veru je velká bojovnice, brzy vše jiostě zvládne. :-)

16 Blanka Blanka | Web | 13. dubna 2013 v 21:59 | Reagovat

Ahoj Šárko,moc zdravím tebe a všechny ostatní u vás doma.Doufám,že Verunce už se daří líp!!!
Zvony sice u nás po ránu neslýcháme,ale jinak myslím,že víkendová rána,dopoledne i ostatní povinnosti máme všechny podobné.Jinak počasí se u nás konečně také zlepšilo a vypadá to snad na počátek vytouženého jara.Přeju ať přijde i k vám do hor,ať máte krásnou neděli a Verunce ať se daří!!!!
MOC ZDRAVÍM VŠECHNY!!! :-)

17 Jája Jája | E-mail | Web | 13. dubna 2013 v 22:28 | Reagovat

Milá Šárko, ten ranní rituál je úžasný, o ten jsem se připravovala několik let honbou za prací, teď mě zdravíčko donutilo zastavit.Jsem na blogu od března,ale moc se mi mezi Vámi líbí,říkám dcerám, že mám hodně nových kamarádek, každý večer čekám na článek od Verunky, moc se na ně těším, proto jsem ráda,že už je jí lépe :-) jste opravdu bezva rodiče a Verunka opravdu nádherně píše.Krásnou slunečnou neděli :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama