Jako jabloň

9. října 2012 v 6:28 | verunnka |  Tak to jsme my
Je úterý ráno, něco po šesté a asi si myslíte, že píše Venda, kdepak, ta chrní a má ještě půlnoc. Jen já jsem vstala, tak jak je mým zvykem něco po páté, holt tělu neporučíte.
Dneska jdeme s výplatama a taky trochu na šmajd po měste, kouknem co kde mají nového, něco smlsnem a půjdem domů zas makat, hromada papírů , co mě čeká je pořád dost velká, ale jsem za ní moc ráda, hlava aspoň nemá čas myslet na něco jiného.

Ale co chci napsat, tak nějak mi to teď ráno přišlo samo na mysl:

člověk je jako ta jabloň, na jaře vypadá nadějně tak jako každý rok, pučí a je plná života, pak ale přijde nečekaný mráz a spálí většinu květů, ale jen hlupák by ji hned vykopal a spálil, to je přeci hloupost, vždyť zas přijde další jaro a s ním nové květy a po nich pak i jablíčka, jen to chce vydržet.
Tím, že bychom tu jabloň vykopali, narušili kořeny a přesadili někam jinam, kde třeba nikdy ještě nemrzlo,jen krásně svítí sluníčko neznamená, že se ujme, a taky i zde můžou přijít nečekané mrazy,sucho,cokoliv.Příroda je mocná čarodějka a občas překvapí i tam kde to nikdo nečeká.
Proto já vnímám, že brzy zas bude nové jaro a s ním nové květy, třeba některé opadnou, ale všechny ne a pak, pak budou i ta jablíčka, věřím v tom.

Včera večer Radek přijel, přijel s lahví vína se slovy, prosím schovej ji a opatruj, až přijde čas a on přijde, tak pak jí spolu vypijem.
Už se mi nedivíte, že věřím na nové jaro a jablíčka.

Já vydržím čekat, neboj,mám Tě pořád moc ráda................ tady máme ty své kořeny a tím jak rostou těsně vedle sebe, jsou i navzájem pěkně propletené...............................to jaro přijde

všem Vám moc děkuju za vaši úžasnou podporu, vše čtu a čtu několikrát a věřte, že nejsem sama, kdo to čte
děkuji i za nádherné emaily, všem Vám na ně odpíšu a vida i já už ted použiju tu, u nás doma, tolik teď oblíbenou větu, dejte mi na to prosím čas

Šárka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Oli Oli | 9. října 2012 v 6:58

Šárko a Veroniko ,mám vás ráda.A nesmíme zapomínat na Barušku ,prosím za mě pošimrat. :-)  :-)

2 Alča Alča | 9. října 2012 v 7:07

Teda Šárko, jsi obdivuhodná žena, jak ty to dokážeš napsat a popsat současnou vaší situaci, byla by škoda kdyby Radek o takovou ženu přišel a on to určitě ví taky a ta lahev vína dává ohromnou naději. Šárko držím vám pěsti. :-)

3 Jitka Jitka | 9. října 2012 v 7:12

Moc na vás myslím, Šárko, přeji, ať vše dobře dopadne a ať jsou ta nová jablíčka ještě lepší, sladší a šťavnatější než byla doposud. :-)

4 Jana Jana | Web | 9. října 2012 v 7:29

Šárko napsala jste to moc hezky.Dýchá z toho pravda a moudrost.Ono to jaro přijde, nebojte se.A myslím, že dřív než ho budete čekat ;-)

5 Květa Květa | Web | 9. října 2012 v 8:31

Šárko, pěkně jste to napsala. S citem a s rozumem. Vy jste přece osudem předurčeni ke společnému životu a na tom se nedá nic změnit. Cesta je dlouhá a mnohdy kamenitá, malé zaškobrtnutí se přece stává. Ale člověk se zase narovná a jde po ní dál a dál.......
Tak vám všem držím pěsti, ať dojdete do cíle bez větších škrábanců.  Květa :-)

6 Milča Milča | 9. října 2012 v 8:34

Šárko to je moc hezky napsané,jste úžasná, silná žena a já před vámi smekám.Tuhle zapeklitou situaci řešíte klidem a rozumem a to by každý nedokázal.Moc,moc Vám třem držím palce.Krásný den M :-)

7 Hanka Hanka | E-mail | 9. října 2012 v 8:36

Dobrý den, ještě nikdy jsem nenapsala nikomu na blog žádný komentář (vlastně ani nevím jestli to umím a tento se zobrazí). Teď tady ale sedím a tečou mi slzy a tak si říkám, že musíte všichni tři vědět, že na vás myslí a drží vám palce jedna uřvaná ženská z vesnice u Českých Budějovic :-)
Vím, že všichni tady píšete spíš Verunce a Šárce, ale já bych chtěla něco napsat Radkovi.

Radku, nenech si štěstí, to opravdové štěstí, uklouznout mězi prsty. Jsem si jistá, že ani pro tebe tato situace není lehká a že na nic jiného teď nemyslíš. Z tohoto blogu jsme tě poznaly jako úžasného tátu, super manžela a chlapa, který nejen, že se o svou rodinu umí postarat, ale je pro ní opravdovou oporou.
Jsme ovšem všichni jen lidi.......Radku, já jsem si ovšem jistá, že si uvědomíš, co v Šárce a Verunce máš. A taky kolik chlapů by ti tykovýhle skvělý holky závidělo!

Všem velké obejmutí!!!!!!!

8 Majka Majka | 9. října 2012 v 9:00

Šárko, moc pěkně jsi to napsala. Je vidět, že máš tu svoji rodinu opravdu moc ráda a uděláš všechno pro to abyste zas byli pěkně pohromadě. Jak píšeš, chce to čas a opravdu, všichni jsme jen lidé, chybovat je lidské, odpouštět božské. Přeji moc štěstí a sil. Majka

9 Maggi Maggi | 9. října 2012 v 9:13

Šárko, k Verunce na web nakukuju dost často a vždycky se mně líbí její krásné optimistické články. Věřím, že zvládnente i tuto situaci a Tvůj dnešní článek mě ohromil - moc pěkně jsi to vystihla. Všechno chce svůj čas....máte pevné kořeny a určitě tuto situaci  úspěšně překonáte! Hodně štěstí! Maggi

10 Blanka Blanka | Web | 9. října 2012 v 9:39

Milá Šárko !!!
Moc pěkně jsi to vystihla a napsala.
Ani nevíš,jak často na tebe myslím a přemýšlím nad vším,s čím se teď musíš potýkat.Vůbec si neumím představit,jak těžké musí být v této situaci ČEKAT.
Moc ti přeju,aby ani jeden z těch stromů nemusel být přesazen jinam a aby to jaro k vám přišlo co nejdřív.
Pozdravuj ode mě Verunku !!!
A holky držte se!!!! :-)

11 Šavrda Šavrda | Web | 9. října 2012 v 9:43

Dobrý den paní Šárko,
musím se Vám přiznat, že když teď čtu Vaše slova, tak mám husí kůži a slzy v očích, ale ne ze smutku, ale z toho, jak mocná jsou ta slova. Máte úžasný charakter, však Verunka měla co podědit, je to úžasná slečna a já si jí opravdu velice oblíbila. Já jsem se v životě hodně, ale opravdu HODNĚ spálila a už si nepouštím lidi k tělu. Ale Vaše Verunka se mi zaryla hluboko pod kůži a získala mé srdce, jenže ne "jen" Verunka. Já si vás oblíbila úplně všechny. Vás jako ženu - člověka - maminku. Jste velice silná žena a já si Vás pro to všechno co jste dokázala nesmírně vážím, mám ale ráda i Vašeho manžela, je to úžasný tatínek a když jsem četla články, které tu psal, když vám doma nešel internet, je prostě znát, že má Verunku nesmírně rád, mám svého taťku také moc ráda, ale třeba broučku mi v životě neřekl. ;-)
Ani nevíte, jak mne Vaše rodina nabíjí - mám úžasnou maminku, je to můj andílek, tak se umím vžít do role Verunky.
Ale je to tak jak píšete, kořeny jsou silné, máte spoustu společných roků a láska je u vás opravdu velice silná. Přece není "jen" láska, kdy se milují dva lidé, láska má mnoho podob a je to silná čarodějka. A já jí u vás doma cítím až k nám a že je to mnoho kilometrů. :-) Jenže ono stačí kliknout na Verunky stránky a sálá tak silně, že se ani nedivím, že je tu lidem krásně.
Já Vám paní Šárko, ale i panu Radkovi a i Verunce přeji, aby se rány zahojily a bylo zase tak krásně, jak vám bylo doposud, však jste si toho společně prožili tolik, že je jasné, že ta láska zvítězí. ;-)
Trošičku tu filosofuji - omlouvám se.
Držím pěsti a raduji se s vámi z každičkého nového a silnějšího dne. :-)
Mějte se nádherně a pozdravujte Verunku, ale i Barušku. :-)

12 Marie Marie | 9. října 2012 v 10:00

Přeji ať si brzy z té lahvinky spolu loknete.

13 Martia Martia | Web | 9. října 2012 v 10:01

Krásně napsané :-)
Po přečtení jsem si zničehonic začla notovat tuto písničku----KDYŽ SI BÁJEČNOU ŽENSKOU VEZME BÁJEČNEJ CHLAP TAK MAJ BÁJEČNEJ ŽIVOT PLNEJ BÁJEČNEJCH........
Držím Vám pěsti at ta chvilka u lahvičky vína je co nejdříve ;-)
Mějte se krásně pohodově myslím na Vás :o)

14 Miloslava Miloslava | Web | 9. října 2012 v 10:12

Milá Šárko,není co dodat plně souhlasím s Blankou,Martia to taky moc hezky napsala a vůbec se všemi co držíme palečky.Pozdravuj Verunko,moc na Vás obě myslím.
t tu lahvinku nemusíš opatrovat moc dlouho.Držte se moje zlatý.Krásný den.Miluš :-)

15 Milča Milča | 9. října 2012 v 10:19

Šári krásně jste to napsala,držím palce ať to jaro ;-) přijde co nejdříve,celé vaší rodině to přeju z celého srdce :-)

16 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 9. října 2012 v 10:21

[13]: Mně napadl Michal David - Pár přátel stačí mít.

[7]: Hanko , to jsi napsala moc pěkně. My tady všechny řešíme holky , ale hlavní aktér nám tak trochu uniká. (No jo , ženské ).
Tak Radku , vím , že jsi jistě prima chlap , těším se , že se všichni společně jednou setkáme. Vánoce se blíží , jistě nenecháš své ( milované ) holky slavit jen ve dvou. ;-) Vím , že je máš rád , ony tebe taky. Občas se chybička vloudí . Co se stalo , stalo se , nemá cenu si to vyčítat.Čas se nedá vrátit zpátky a vyřčené slovo taky ne , byť by mnohdy člověk moc chtěl. Nikdo nejsme svatý , ty máš v těle čest , přiznal si chybu ( to každý neumí , mnoho mužů hned pálí mosty) a to tě šlechtí. Tak hodně štěstí , ať ta lahvinka nemusí na své vypití dlouho čekat. :-)

17 . . | 9. října 2012 v 10:44

http://www.youtube.com/watch?v=_yZW72HgSRY&feature=bf_prev&list=LLi77CXLFT0jRXdCfEYPV9EQ

18 Eva Eva | 9. října 2012 v 10:44

Krásne ste to napísala,hrdlo sa mi zovrelo pri čítaní.Láska je silná a vy to vyhráte.Neviem prečo,ale nejak sa veľmi nehnevám na Radka.Stalo sa čo sa stalo,už sa to neodstane.Iného muža by som odsudzovala a nenávidela,ale vaša rodina je asi v tomto výnimočná.Každým dnom je nový článok pozitívnejší a ja sa veľmi teším.Prajem vám pekný den.Aj vám Radku,máte doma dva veľké poklady.Vlastne tri,aj Barušku.

19 Alča Alča | 9. října 2012 v 10:47

Hanka i Hana mají pravdu, proč taky nenapsat Radkovi ??
Tak Radku, to co jsi hledal jinde, můžeš najít i doma, ale to co máš doma, jinde jen tak nenajdeš :-)

20 Lucie Lucie | Web | 9. října 2012 v 10:53

Šárko, to je krásná úvaha :-) Jsem ráda, že věříš v lepší zítřky, však se jich jistě dočkáš, i já v ně věřím a držím Ti palce! :-)

21 eva eva | E-mail | 9. října 2012 v 10:59

Verunko,Šárko. Nejsem takové ranní ptáče jako vy dvě,tak než vše po ránu poklidím,je pomalu čas na vaření obědu. Ale pak hned na blog. A k Verunce. To ,co čtu,mě moc moc těší. Věděla jsem,že ten váš mužský je přece jenom váš. Sám cítí že přestřelil. Jen ho v tom chvíli nechte a až poběháte po městě a vy Šárko uděláte tu, pro mě tak příšernou papírovou práci,tak šup všechny tři,i s Baruškou do cukrárny a pak k tomu úžasnému kadeřníkovi. Ty papíry nemusíte dělat všechny najednou. ;-) Každý člověk má problémy. Jeden takové,druhý zase jiné. Na mě,na obyčejném človíčkovi si chce smlsnout velká firma a vysoudit na mě hrůzu peněz. Odvolací soud je v úterý a ve mě, i když jsem nic špatného neudělala, je takhle malá dušička. Bohužel pro mě,nemám peníze na drahé advokáty a záleží jen na libovůli soudu. Možná na tom,jak se vyspí. Celé to se táhne už tři roky a já pomalu přestávám věřit na spravedlnost. Vy nejste závislé na libovůli cizích lidí. Vy dvě,s Baruškou tři,jste teď závislé na rozhodnutí jednoho člověka.Jste na to líp. Člověka kterého dobře znáte. Kéž bych já dostala od soudu náznak nějakých indicií,/u vás je to dobré vínko/,že vše dobře dopadne. A tak vám k tomu vínku posílám od nás z jižní moravy ještě to sluníčko. Bez toho by ani ty hrozny neuzrály. A to jaro,na které všichni,kteří máme nějaký problém,čekáme, ať je třeba hned. Pěkné dny.

22 . . | 9. října 2012 v 11:05

Sice jsem si říkala, že už tady moudra trousit nebudu, ale přece jen. :-)

Hele ženské, abyste chudáka Radka neumlátily argumentama :-DDD. On si holt jednou odskočil, neb měl dojem, že holt nezvládá situaci a najednou se na něj vrhne čtyřicet ženských, no, aby ho to nakonec ještě nezahnalo :-DDD. To by vyděsilo každýho chlapa :-DDD.

No, to bylo na zlehčení, doufám, že trochu vtipné :-DDD.

Ne, ale teď vážně.

Doporučuji využít stávající čas k růstu obou (Šárky i Verunky). Upínat se na tu flašku, si myslím, taky není až tak dobré. Ono to vůbec není tak horké, jak se zdálo na první pohled (soudě podle posledních informací). Prostě potřebujete nejspíš všichni čas si utřídit myšlenky a priority.

Jen tak při úterku mě napadá myšlenka - jestli se ten význam sexu v současné době příliš nepřeceňuje. Je to fajn záležitost, ale vidno, jsou mnohem důležitější věci na světě - třeba žít.

23 kočička kočička | 9. října 2012 v 11:14

Moc se mi líbí,jak jste to,co prožíváte popsala,je to krásné,že příroda,jabloně,vědí.Když cítíme,také vnímáme,že všechno má svůj čas.Moc se mi to líbí.Držím palce !!

24 Jana Jana | Web | 9. října 2012 v 11:16

Milá Šárko, doufám, že Ti nebude vadit tykání, ale Very kdysi psala, že jsme přibližně stejného věku,tak bychom si mohly tykat(pokud to neva).
Vidím, že jsi stejné ranní ptáče jako já(já se budím i o půl čtvrté a bez budíku, no asi stárnu). Článek o jablůňce jsi napsala moc krásně. Ono to jaro u Vás přijde a bude moc krásné. Moc Vám to přeju.
Jestli můžu vzkázat ,něco Radkovi, tak jen to,že takovou jistotu jakou má u Vás doma, takovou už nikde nenajde.
Mějte se a držím pěsti.

25 murkaeva murkaeva | E-mail | Web | 9. října 2012 v 11:19

Šárko to je tak nádherně popsané! Je to opravdu přesně vystihnuté (vystižené?? ). Vím,že jaro přijde a je moc dobře, že Jabloňku nikdo nevykopal, protože přesně - kořeny se za ta léta až moc propletli a potřebují se na vzájem. Věřím, věřím z celého srdce, že bude vše vpořádku :-) A moc vám - všem třem - držím pěsti.

26 Alis Alis | Web | 9. října 2012 v 11:20

Ahoj Šárko, moc Tebe i Verunku zdravím :-)  :-) Já také věřím, že se karta brzy v dobré obrátí :-) Nejsem na psaní dlouhých komentářů.. takže holky, držte se, vy to společně dokážete :-)  :-)  :-)  :-)

27 JH JH | 9. října 2012 v 13:29

Samozřejmě chápu, jak je v takových chvílích podpora přátel, i těch virtuálních, důležitá. Jen mě napadá, zda toto množství (a veřejné!!!) není už poněkud kontraproduktivní. Kde bereme právo vměšovat se do soukromí dvou lidí, nebo si jim dokonce dovolovat radit a zveřejňovat různé nevyžádané vzkazy i pro p. Radka? Skutečně se nemůže stát, že ho tahle vlna odradí? Že se mu do vztahu montuje kdokoli, kdo zabloudí na blog? (Byť to dotyčný dělá jen s tím nejlepším úmyslem). Možná by stálo za to uzamknout tyto komentáře a zpřístupnit je pouze pro přátele. Samozřejmě se mohu mýlit, je to jen můj pocit. J.

28 . . | 9. října 2012 v 13:58

Přesně tak.
Napadlo mě to už včera.
Je to veřejný blog, myslím, že nikdo (a to ani já, i když jsem samozřejmě měla snahu pomoci) do toho stejně pořádně nevidí.

Aby to nakonec nerozrostlo v něco horšího.

Osobně bych doporučovala posledních pár článků prostě hodit do neviditelna nebo smazat úplně. Může se to časem projevit jako kontraproduktivní.

Rizikem těchto webových článků je, že na internetu visí dlouho a mohou zpětně udělat velkou "paseku".

Nezlobte se, že vám do toho takto mluvím, ale hovořím i z vlastní zkušenosti.

Navíc, pokud jsem si všimla, tak jste zahlceny příspěvky různého ražení, které stále přibývají. Jsou sice psány všechny v dobrém a se snahou o podporu, ale mohou vás obě dost vysílit.

Navís v hlavě Verunky mohou udělat velkou motanici.

Přimlouvám se za názor JH.

29 eva eva | E-mail | 9. října 2012 v 14:05

JH podle mě nemáš pravdu v tom, že se všechny až moc pleteme do věcí po kterých nám nic není. Kdyby to u Verunčiny rodiny nechtěli a myslím tím i jejího taťku,tak by toto nezveřejňovali. Ani jedna z nás si nepřisvojujeme právo radit.Ale z reakcí,zatím jen Šárky a Verunky si myslím,že kdyby tomu nechtěly,tak se o tom vůbec nebudou bavit. Dovolím si tvrdit,že takové POKECÁNÍ byť jen s virtuálníma ženskýma a nejsou to jen virtuální. S některýma se holky znají osobně,je nad všechny rozumy světa.

30 . . | 9. října 2012 v 14:15

[29]: Evo, samozřejmě to je záležitost hlavně paní Šárky a Verunky.

Ale sama jsem dnes sklouzla maličko někam, kam jsem nechtěla a neměla. Přiznám se, že mě osobně včera paní Šárka dost polichotila, když mi psala, jak "bere moje úvahy". Ano, psala jsem je samozřejmě ve snaze jim (všem třem) co nejvíc pomoci. Ale nejsem psycholog, jsem taková filosofka-amatérka, která se možná občas trefí, ale nemám právo někomu dávat nějaké velké rady. Na chvíli to může pomoci. Ale pokud těch "rad" je moc, mohou opravdu zamotat hlavu (a to každému).

Chvíle, kdy tato rodinka prožívá, jsou velmi náročné na psychiku, na to, aby si udrželi všichni duševní rovnováhu. Podpora je důležitá na začátku, ale pokud by se to rozrůstalo, mohlo by jim to opravdu přitížit. Navíc, pokud jsem si všimla, tak jsou tu samé ženské (často mateřské) pohledy. Chlap to může brát úplně jinak.

Nevíme vůbec nic o tom, co pana Radka trápilo.

Už jsem to naznačovala předevčírem, že pokud by to byl nějaký zásadnější problém, který by se jim nepodařilo vyřešit ve třech, aby se třeba pokusili poradit s odborníky. Ale to blogerky většinou (při vší úctě k této komunitě) prostě nejsou. Navíc, tento příběh oslovil více žen, ne jen těch, které pravidelně sledují Verunčin svět.

Nelze tady přece donekonečna rozebírat tu těžkou chvíli. To by mohlo zabloudit někam dál, a nemuselo by to být prospěšné.

Příspěvek JH nebyl proti blogerkám, ale proti zveřejňování intimních věcí.

31 eva eva | E-mail | 9. října 2012 v 14:16

A ještě dodám,pokud to jde,klidně tyto všechny příspěvky mohou holky smazat.Je to i žádoucí. Jsou určeny stejně jen jim. Jsou dost chytré na to,aby si vybraly, jestli jim toto pomáhá se v tom trochu orientovat,anebo jim to spíš škodí. Já si myslím,že alespoň pro začátek jsme jim pomohly. A to taky bylo účelem našeho psaní. Nic víc si myslím v tom nikdo nehledejte.

32 . . | 9. října 2012 v 14:30

[31]: Samozřejmě, s tím lze souhlasit.

PS. Já osobně jsem z toho čtení těch reakcí měla hlavu dost nafouklou :-), a přiznám se, že i zamotanou :-))

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama