Tak to byl den.........

27. července 2011 v 20:11 | verunnka |  Moje kecy=)
Dnešní ráno bylo přímo ukázkové, sluníčko svítilo a bylo příjemných 19 stupňů. Mamka povlíkala peřiny a já jsem pak šla pověsit prádlo ven, jinak jsme na dnešek neměli nic zvláštního naplánovanýho a tak jsem se těšila na první várku knížek, které mi mamča donesla ze sklepa, našla jsem mezi nimi jeden poklad, ale o tom zas jindy. K obědu jsme měli bramborový knedlíky plněný uzeným, což mamina nechala na mě a já jsem je plnila.
docela mě to bavilo, jenom maso mi vyšlo tak,tak a víte proč ? Když ono bylo tak dobrý a já trošku, možná trošku víc ujídala. A takhle už jsou uvařený.
a když už jsme u toho jídla ,tak ještě mamina naložila maso na svíčkovou, ale tu budeme mít až neděli.
Odpoledne jsme měli dooost pohodové, mamča chvíli žehlila, já jsem si četla z nalezeného pokladu, šla jsem s Baruškou čůrat, pak mamča udělal pár faktur, no a pak si udělala její oblíbekou bikavu a začala vyšívat. Za chvíli však někdo zazvonil, a to jsme ještě netušily, že máme na pár hodin o zábavu postaráno. Byla to naše 94 letá sousedka, co bydlí s námi na patře./bydlíme v bytovce a jsme tady jenom 4 byty-takže běžně pohoda/. Mamča pravidelně tyhle paní pomáhá,takže paní Růženka, to často využívá a mamce nepřišlo ani nijak divné, když za dveřmi byla právě ona. Jenže ouha, Paní Růženka měla , tak jako každou středu měla návštěvu - dvě babičky v jí podobném věku, coby malé spolu chodily cvičit do sokola a to kamarádství jim zůstalo do dnes. Jenže ouha, babky si povídaly v obýváku a nic jiného je nezajímalo, jedna z nic potřebovala na záchod, otevřela dveře z obýváku a v tom se na ně vyvalila voda a vcukuletu byl celý byt pod 5 ti centimetrovou vrstvou vody.Chudák Růža honem šla za mamkou, aby mamka pomohla. Byla tak rozklepaná, že jsme ji honem posadily na židli,daly ji napít a mamča šla řešit situaci a já hlídala Růženku. Ještě, že taťka je ředitel instalatérské firmy, tak mu mamka hned zavolala a taťka v mžiku přijel, okuknul co a jak a už scháněl nějaké chlapy na opravu. mamka až doteď dávala byt alespoň trochu do pořádku. Když přijeli chlapy od ta´tky z práce, tak nejřív pomohli mamce vynést všechny zmáchané koberce a mamča pak uklízela a uklízela.Mezitím volala do Prahy dcerám Růženky, ale bohužel,mohou přijet až zítra a protože paní je strašně rozrušená i přestože jí mamka dala prášek na uklidnění, tak se mamka rozhodla, že pro jistotu dnes u ní přespí. Udělaly jsme jí večeři, tu s chutí zbaštila a tak snad i usne a noc bude klidná- přece jenom jí je 94 let a tohle by zacvičili s každým. Akorát,že budou muset u ní všechno předělat, už te´d se jí zvedají parkety, v kuchyni odlupuje lino, v koupelně dlaždice- no hrůza. Ještě, že to taťka zajistil tak, že mamce s tím pomohli chlapy od něj - takže za mamku dík.
A je to hned, člověk nikdy neví co přinese příští okamžik.
A to jsme se ráno těšily, jak ten den prima začíná........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | Web | 27. července 2011 v 23:27 | Reagovat

No jo,co se dá dělat,že jo...Já mám naštěstí doma taky instalatéra a kutila v jedné osobě,takže hnedka je ten život veselejší.Na tu svíčkovou bych se nechala pozvat :-D

2 Luďka Luďka | Web | 28. července 2011 v 23:39 | Reagovat

Jeto od Vás moc pěkné, že se staráte ,a pomáháte paní Růžence.Člověk v tom věku je tak beznadějný, a zoufalý pro, že si už nedovede sám zorganizovat pomoc.Verunko Tobě, a Tvé mamince patří velké poděkování. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama