znakování u miminek

5. října 2010 v 14:21 | verunnka |  Péče o zdraví
Miminka začínají používat první slůvka kolem věku jednoho roku - jsou to slůvka jednoduchá - jednoslabičná nebo dvouslabičná. Miminko vás potěší vyslovením slova táta nebo máma (dříve "táta", neboť je toto slovo snadnější pro výslovnost). Mezi prvním a druhým rokem se zvětšuje slovní zásoba pro osoby, věci a činnosti. Mezi druhým a třetím rokem se dítě samo dorozumí a skládá složitější věty.

Z výše uvedeného vývoje jazyka vyplývá, že si se svým miminkem pořádně nepopovídáte dříve než v jeho dvou až tří letech. Ale není to pravda, existuje totiž takzvané znakování s miminky, nebo-li "Baby Signs". 
Děti dokáží používat své vlastní značky pro zvířata a věci, které je obklopují. Zkuste si všímat jejich mimiky a tyto znaky luštit. Můžete však miminka učit i znaky vlastní.

Znakování s miminky je, jak se ukázalo, velmi prospěšné pro vývoj dítěte. Znakování rozvíjí jazyk, vnímání, ale také emocionální vývoj. Bylo prokázáno, že děti, s nimiž jejich rodiče znakovali, mají ve 24 měsících věku tříměsíční náskok před dětmi, které neznakovaly, ve věku tří let už byl tento náskok skoro roční. Znakování s miminky rozvíjí jejich jazykové dovednosti i schopnosti vnímání.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama