léčba kameny

13. září 2010 v 11:15 | verunnka |  Péče o zdraví
ALMADIT
Má fialovočervenou barvu, znásobuje životní síly organismu, léčí rány a záněty.
AMAZONIT
Je kropenatý zelený kámen, který starcům navrací rysy mládí, zpružňuje kůži a léčí nervové vyčerpání. Vhodné používat s nefritem.
BASANIT
Je sametově černý lesklý kámen. Kouzelníci a čarodějnice používají kelímky a paličky z něj zhotovené k roztíráníoxidů kovů a drahokamů při přípravě prášku. Má magnetické účinky na organismus.
BERYL
Jako amulet podporuje duchovní činnost. Harmonizuje sexuální život a pomáhá při ženských nemocech, chřipce, skleróze a rakovině. Používá se jako sedativum při škytavce.

EPIDOT
Nalézá se v barvách od zelené, přes hnědou až k černé a je tvrdý a neprůhledný. Ve tvaru vejce léčí úzkostlivost a odstraňuje přebytečné tělesné teplo, drží-li se v ruce.
HYACINT
Je temně rudý kámen. Je spojován s pevninou Lemuria, která zanikla ještě před Atlantidou. Zaklínači jej používají jako ochranu před zlými duchy. Údajně zabraňuje početí, napomáhá potratům a odstraňuje halucinace.
HELIOTROP
Říká se mu také kámen krve. Má zelenou barvu s malými červenými a žlutými skvrnkami. Je krystalem mágů, kteří jej požívali při magických operacích, pomáhá jasnovidcům. Pomáhá při nemocech z ozáření a zastavuje krvácení. Ovlivňuje základní čakru.
HELIOLIT
Podporuje fantazii, mystické schopnosti, a zprostředkovává kontakt s podvědomím. Léčí amnézii, jeho schopnost podtrhuje nefrit.
CHRYZOPRAS
Je fosforeskující chalcedon. Je dobrou prevencí proti senilitě, chrání před závislostí a pomluvami, vyrovnává srdeční rytmy.
JADEIT
Používá se jako náhražka smaragdu. Je kamenem dobrého materiálního zabezpečení. Zabraňuje únavě, prodlužuje život a zabraňuje rozkladu těla po smrti. Léčí ledvinové kameny, ženské nemoci a odstraňuje poruchy plodnosti. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru. Náleží planetě Merkur.
LAPIS LAZULI
Má barvu krku páva. Chrání proti duchům temnot. Léčí hemeroidy, žloutenku, cukrovku a nespavost. Posiluje imunitní systém, neutralizuje jedovaté látky v těle a pomáhá při rakovinách tkání. Odstraňuje depresi a stesk. Je doporučován pro meditaci, mantrická cvičení a telepatii. Ovlivňuje čelní a krční čakru.
MARKAZIT
Připomíná mosaz, ale může být i bílý. Používá se při žloutence, cukrovce, otravách, červech, suché kůži a nespavosti. Posiluje bílé a červené krvinky. Je používán i jako afrodisiakum.
SERPENTIN
Je žáruvzdorný a některé odrůdy fosforeskují. Léčí žaludek, krevní tlak, a zvracení. V minulosti se věřilo, že jed v nádobě ze serpentinu ztrácí svůj smrtící účinek.

SPINEL
Nachází se v mnoha odstínech červené, hnědé, zelené, modré. Léčí všeobecnou slabost a mužskou neplodnost. Prodlužuje život.

SMARAGD
Je drahokam zelené barvy. Podporuje rozum, neutralizuje jedy, chrání před lží a nenávistí, normalizuje spánek, prodlužuje život. Léčí oči, epilepsii, horečku, astma, cukrovku a navrací z hlubokého bezvědomí. Je účinný proti hadímu uštknutí. Přitahuje energii z kosmu, omlazuje, zvyšuje chuť k jídlu a zvětšuje fyzickou krásu. Náleží k Merkuru a ovlivňuje srdeční čakru.

MODRÝ SAFÍR
Tento modrý mystický kámen chrání před před zradou a strachem, ochlazuje vášeň, a upevňuje věrnost. Léčí horečku, hemeroidy a zánět kloubů. Je vhodný při ztrátě paměti, hysterii, pomatenosti, plešatosti, kožních potížích, revmatismu, srdečních potížích a nechutenství. Indigově modrý safír ovlivňuje čelní čakru. Náleží planetě Saturn.

ŽLUTÝ SAFÍR
Nachází se ve všech druzích žluté a oranžové. Léčí krevní potíže, žloutenku, zácpu, kašel, nachlazení, krvácení z nosu, mrtvici, nádory, hubí červy a poskytuje sílu. Náleží k planetě Jupiteru.

AUSTRALSKÉ SAFÍRY
Mají schopnost měnit barvu. Jako amulet zvyšují moudrost, mravnost, odvahu, přitahují přátele a odrazují nepřátele. Doporučují se k léčbě epilepsie a srdce.

SERDOLIK
Je mírně radioaktivní kámen. Probouzí city a vášně, zlepšuje náladu. Jako amulet zlepšuje krevní obraz, reguluje menstruaci.
TURMALÍN
Nachází se v široké barevné škále. Tento kámen nemá nikdy nepříznivý účinek, může být používán kýmkoliv a působí ve prospěch svého nositele. Odstrňuje stres, zlost, sexuální potíže, pohlcuje nepříznivé vibrace. Zvyšuje soustředění inteligenci, bystrost a schopnost učit se. Léčí neplodnost, cukrovku, kapavku, horečku, chudokrevnost, zánět spojivek, potíže s potencí a ženské potíže, zvyšuje imunitu, upravuje srdeční činnost a zajišťuje dlouhověkkost. Zelený turmalín pohlcuje nadbytečnou energii, proto se může nosit jen do 35 let života. Nejvhodnější je černý turmalín (rom jiného udržuje mládí), měl by být vsazen do stříbra. Růžový se zeleným okrajem ovlivňuje srdeční čakru. Je spojován s planetou Merkur.
ZIRKON
Přináší úspěch, majetek, úctu, moudrost, podporuje chuť k jídlu, ochraňuje před nepřáteli a léčí nervozitu a sebevražedné úmysly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama