Kanada

24. srpna 2010 v 14:50 | verunnka |  Zajímavosti a webcamery
Vítám Vás na stránkách internetového průvodce Kanadou.
Kanada je zajímavou kombinací kultury americké a evropské se špetkou kultury ryze kanadské. Člověku by se mohlo zdát, že se od Spojených států, které s ní jako jediná země sousedí, Kanada moc neliší, ale opak je pravdou. Kanada je země velmi rozmanitá, na severu hodně ovlivněná kulturou původních obyvatel - Eskymáků, na jihu se Kanada více přibližuje americkému stylu života.

Během dovolené v Kanadě si přijdou na chuť snad všichni. Ti, kteří milují krásnou přírodu, i ti, kteří dávají přednost objevováním tajů světových velkoměst. Ti, kteří rádi zkoušejí něco nového, i umírněnější, kteří mají rádi to, co už dobře znají. Do Kanady můžete jet na dovolenou mnohokrát a pokaždé bude úplně jiná. Pokud toužíte po moderním uspěchaném velkoměstě se spoustou výškových budov a muzeí, navštivte Toronto. Máte raději klid, přírodní krásy a čerstvý vzduch? Zkuste Ostrov prince Edwarda, kde si můžete zarybařit nebo ochutnat místní specialitu - humry.

Ve zkratce o Kanadě

Rozloha: 9 984 670 km²
Počet obyvatel: 32 547 200
Hustota zalidnění: 3,26 ob./km²
Měna: kanadský dolar (CAD), 1 dolar = 100 centů
Úřední řeč: angličtina, francouzština
Státní zřízení: federativní konstituční monarchie
Hlava státu: britská královna Alžběta II., generální guvernér Michaëlle Jean, premiér Stephen Harper.
Náboženství: 77% křesťané
Složení obyvatel podle původu: britský 34,7%, francouzský 25,8%, německý 3,6%, italský 2,8%, ukrajinský 1,7%, indiánský a inuitský 1,5%, čínský 1,5%, holandský 1,4%, ostatní 27,0%

Jak je to s vládou?

V čele Kanady stojí britská královna Alžběta II., to je tradice, která zbyla z dob, kdy byla Kanada britskou kolonií. Dnes je členem Commonwealthu (sdružení Velké Británie a jejích bývalých kolonií a dominií). Do tohoto společenství patří mimo Kanady ještě 52 dalších zemí, například Malta, Kypr, Austrálie, Nový Zéland, Indie nebo Jihoafrická republika.
Královnu v zemi zastupuje generální guvernér, v současné době guvernérka Michaëlle Jean. Ta byla určena přímo královnou. Je teprve třetí ženou a první černoškou, která zastává tento úřad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama