vše o zmrzlině

30. července 2010 v 16:56 | verunnka |  Zajímavosti a webcamery
 Počátky zmrzliny spadají až do starého Řecka, kde se lidé ochlazovali sněhem či ledem ochuceným medem. První skutečnou zmrzlinu pravděpodobně vynalezli Mongolové. Roku 1903 byl patentován první zmrzlinový kornoutek a v roce 1921 byla zase vyrobena první zmrzlina na dřívku, dnes označovaná jako nanuk.

Dříve se zmrzlina vyráběla z mléka a smetany, šlo tedy o mléčný výrobek. Dnes převažuje ta vyráběná z rostlinných tuků. Kopeček poctivé smetanové zmrzliny Vám nijak neuškodí, obsahuje totiž jen kolem 200kcal. Problémem ovšem bývá na takovou zmrzlinu narazit.
Zmrzlina obsahuje všechny nutriční složky, skládá se tedy z cukrů, tuků, bílkovin, vitamínů a minerálů. Kvalitní zmrzlina je také vyrobena z kvalitních ingrediencí jako je mléko, tvaroh a ovocné šťávy uchované zmražením.
Zmrzlina se v současnosti vyrábí z rostlinných tuků převážně kvůli finančním důvodům, rostlinné tuky jsou totiž mnohem levnější než smetana či tvaroh. Jsou sice také mnohem zdravější, ale někteří výrobci šetří tak moc, že do zmrzliny přidávají ne moc kvalitní rostlinné tuky.
Při nákupu zmrzliny v obchodě si přečtěte etiketu na vaničce, která by měla udávat z čeho se zmrzlina skládá a také by měla uvádět množství obsažených kalorií.


Většina druhů zmrzlin obsahuje pouze 4 - 8 % tuku. Pokud si dáte zmrzlinu s polevou, obsah tuku se může vyšplhat až na 20 %.

Víte, že zmrzlina obsahuje velké množství kalorií je jedním z největších mýtusů. Ovšem narazíte na pravé italské smetanové zmrzliny, se kterými byste to rozhodně neměli přehánět, ale díky rostlinným tukům ze kterých se vyrábí naprostá většina zmrzlin, je zmrzlina poměrně nízkokalorickou potravinou.


Většina druhů zmrzlin obsahuje maximálně kolem 15 % cukru. Pokud ale budete hledat, najdete i takovou, jež neobsahuje více než 10 % cukru.


Zmrzliny často obsahují umělá barviva, ale není tomu tak u všech. Například vodové ovocné zmrzliny si bez barviv většinou vystačí.


SMETANOVÁ ZMRZLINA

Je vyrobená z mléčného tuku, kterého musí být nejméně 8 %. Při její výrobě tudíž nesmí být použit rostlinný tuk.

Mléčná zmrzlina

Vyrábí se z jogurtu nebo tvarohu. Mléčného tuku ovšem musí obsahat nejméně 2,5 % a stejně jako u smetanové zmrzliny nesmí být k výrobě použity rostlinné tuky.

Ovocná zmrzlina

Je vyráběna z vody a ovocné pasty, přičemž musí obsahovat minimálně 15 % ovocné složky. Nesmí také obsahovat žádný přidaný tuk.

Sorbet

Sorbet je ovocnou zmrzlinou, která obsahuje nejméně 25 % ovocné složky a je bez přídavku tuku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 4. března 2011 v 17:37 | Reagovat

JÁ se nudím :D

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 4. července 2011 v 4:01 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama