Mléčná dráha

27. července 2010 v 13:40 | verunnka |  Zajímavosti a webcamery
Mléčná dráha je spirální mlhovina typu Sb o průměru kolem 100.000 světelných let a obsahuje okolo 200 miliard hvězd. Jádro se skládá z miliard velice starých a těsně u sebe stojících hvězd vyvíjejících se do spirálních ramen, které jsou obklopeny halem (rozsáhlý materiální oblak nepatrné hustoty, ve kterém leží kulové hvězdokupy).

Ze strany vypadá Mléčná dráha jako čočka, ze Země se jeví jako široký světelný pruh na hvězdné obloze (kvůli galaktické pozici Sluneční soustavy). Mléčná dráha se kolem své osy otočí asi jednou za 200 miliónů let. Mléčná dráha patří do Lokální galaktické skupiny, která je mocenskou oblastí superinteligence ID. Po převzetí Arkonské techniky se pozemské lidstvo rozšíří koncem 20. století po galaxii a narazí při tom na hlavní hvězné národy. Dochází ke konfliktům z nedorozumění a mocenských snah. V roce 3580 je na základě extragalaktické hrozby založena Galaktická koalice za důstojnost civilizací, první pokus o spojení národů Mléčné dráhy. Přes lokální a občasné konflikty se inteligentní národy Mléčné dráhy čím dál tím více spolčují a chápou, že jsou obyvateli jednoho hvězdného ostrova. Mléčná dráha je zapletena do konfliktů mezi superinteligencemi, které se pokouší podrobit její obyvatele zkouškám. Prodělá průchod Nekonečné Armady a nakonec je založeno Galaktikum, první skutečné zastoupení všech podstatných národů s příslušnými pravomocemi. V roce 423 NGL, po rozšíření poučení o Peramanentním konfliktu, je galaxie korunovaná "kosmickým zázrakem ESTARTU", Gordickým uzle, který jí odstřihne ze Psionické sítě. O patnáct let později je obnoven původní stav a galaktická struktura je otřesena postupnou materializací nové galaxie (Hangaye) v Lokální skupině.
Důsledkem toho přichází obrovký zmatek, přírodní katastrofy a ničivé války v celé Lokální skupině. Když se Perry Rhodan v roce 1143 NGL vrací s Tarkanským svazem ze stáze, nalezne zvenku úplně odstíněnou Mléčnou dráhu, která je pro obyvatele sousedních galaxií nedostupná. S koncem Monose se situace opět pozvolna stabilizuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CoreyChulk CoreyChulk | E-mail | Web | 18. března 2018 v 21:16 | Reagovat

Appreciate it. Numerous material!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama