Význam planet podle horoskopu

11. července 2008 v 20:50 | verunnka |  Zajímavosti a webcamery


Poznejte význam jednotlivých planet v evropském horoskupu. Horoskop je určován postavením planet v době narození. Každá planeta v tento okamžik stojí na určitém stupni jednoho ze znamení zvěrokruhu a ovliňuje svým působením vaše znamení horoskopu.Slunce
působí jako aktivátor toho s čím souvisí dům. Světlo, teplo a život. Muž, manžel, vůdce, vývoj, moc, pýcha, pocity. Uvědomělé já. Osoba, která má v horoskopu vládnoucí Slunce je sebevědomá a má velký vliv na své okolí. Je upřímná, čestná, odvážná, ctižádostivá, ale nezištná. Její city jsou otiskem ušlechtilosti


Měsíc
pocity, nálady, emoce, ranné dětství, vztah k matce představuje i zápor ... negaci, v horoskopu ovlivňuje nejvíce ženy. Představuje záležitosti, ve kterých budeme závislí na druhých, cestování, naši harmonii, city, fantazii. Tajemství, uzavřenost. Noc, dětství, matka, žena, rodina. Dav a populárnost, citlivost, podvědomí. Pasivita a vnímavost. Osoba s vládnoucím Měsícem žije v tempu svých vnitřních citů. Je přemýšlivá, málo aktivní, vynalézavá, upjatá na dětství, svou rodinu a vzpomínky.


Merkur
reprezentuje inteligenci, obratnost, logiku, obchod, komunikaci, soudnost, pohyb a změny. Dospívání, probuzení mysli, přizpůsobení, duševní a fyzická pružnost. Člověk s převládajícím Merkurem je zvídavý, otevřený, eklektický ve svém výběru a vkusu. Jeho činnost je především duševní, rád se vyjadřuje slovem a písmem. Jeho nedostatkem může být povrchnost a roztříštěnost.


Venuše
reprezentuje ženský prvek - lásku, oblíbenost, estetiku, harmonii, umění, manželské poměry, hry, blahobyt, svůdnost, citlivost a radost. Člověk s převládající Venuší žije v rytmu svých citů a pocitů. V jeho životě převažuje citovost. Často je přitahován všemi formami umění, má rád krásu a pohodlí.


Mars
představuje mužský prvek - sílu, ego, sport, vůli, mstu a agresi. Činorodost, boj, přání, podnět, nadšení. Bojovnost a útočnost, dobyvačnost na všech úrovních. Člověk s převahou Marsu rád utrácí a jedná. Je netrpělivý, vznětlivý, někdy neopatrný, ale má velkou odvahu. Život bez bojů jej nudí.


Jupiter
je symbolem štěstí, úspěchu, dobra, citu, spravedlnosti. Král bohů, z čehož pochází štěstí a ochrana, vážnost, spravedlnost, zákony, moc, nastolený pořádek, poctivost ... Expanze, rozvoj, šíření do prostoru, integrace, uplatnění. Ale také přehánění, zveličování a rozmnožování. Člověk poznamenaný převažujícím Jupiterem je družný a způsobný. Má rád skutečnou zábavu a rád se chová autoritářsky, i když se shovívavostí. Požitkářský, ale imponuje svojí sebedůvěrou.


Saturn
je jakýmsi opakem Jupitera, symbolem klamu, pokušení, zaslepenosti, nezdaru a neštěstí. Podle domů kde se nachází, poukazuje na to, čeho se nám bude nejvíc nedostávat, co nás bude trápit. Moudrost, přísnost, omezení, trpělivost. Hodnověrnost, přesnost, střídmost, zralost, odříkání. Člověk s převahou Saturna jedná pomalu a hodně přemýšlí. Odmítá kompromisy, má smysl pro povinnost, který může potlačit jeho touhy. Je také vytrvalý a dosahuje svých cílů.


Uran
nečekané, budoucí. Vše, co je moderní, co se mění a překvapuje, přerušené nebo vytvořené. Člověk s převahou Uranu je individualistický a originální. Rád se něčím vyznačuje, odlišuje, vzpírá se, pokud má být připoután nebo uzavřen v nějakém systému. Jeho chování je krajně nezávislé ... stejně jako jeho vyjadřování.


Neptun
vše, co se vztahuje ke skutečnému a hmotnému. Prostor, sny, omamné prostředky. Nekončeno, šíření, zmatek. Iracionální, nehmatatelné. Člověk s převahou Neptuna jedná pod vlivem své inspirace. Je velmi vnímavý pro dobré i špatné, potřebuje víru a často se chová tajemně. Rád si vytváří "zvláštní svět", rád se vzdaluje, utíká před skutečným. Je vynalézavý, ale často s křehkou psychikou.


Pluto
bůh pekel, tedy všechno noční, tajemné, neviditelné síly. Vše, co se vymyká obyčejnému (v dobrém i špatném) ... nadání, tvořivost, zločin, posedlost. Osoba s převažujícím Plutem je pyšná a důvěřuje pouze sama sobě. Je tajemná a pěstuje své odlišnosti. Má působivou schopnost obnovy, ale svou sílu nemá často pod kontrolou a nesnadno se umisťuje ve vztahu k ostatním a sama pro sebe se stává tajemnou.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/10/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama